ROLAND M-480 a 400

ROLAND M-480 a 400

na predajni 6500€  AKCIA

 

 

m400 90x48 ROLAND M 480 a 400

 

 

V-Mixing System pokračuje v rozširovaní možností live mixingu. M-480 je najnovší model série a predstavuje novú vlajkovú loď. Tomu zodpovedá nové softwarové jadro, ktoré poskytuje viac možností a flexibility v spracovaní zvuku.

m480 gal2 ROLAND M 480 a 400
M-480 je prvý V-Mixer, ktorý podporuje kaskádové prepojenie, vďaka ktorému je možná mixáž 96 kanálov (pripojením druhej jednotky prostredníctvom Cat5e/6 kábla.

• 48 mixážnych kanálov plus 6 stereo Return kanálov poskytuje spolu 60 kanálovm480 gal1 ROLAND M 480 a 400
• Main (LCR) výstupy, 16 AUX zberníc, 8 matrice
• Možnosť konfigurácie 90 vstupov a 90 výstupov (podľa pripojeného Digital Snake zariadenia)
• 4-pásmový parametrický EQ, a oneskorenie na všetkých vstupoch a výstupoch
• Compressor a Gate na každom mixážnom kanáli
• Šesť vstavaných stereo (dual-mono) multiefektov a dvanásť grafických EQ (možnosť prepnutia na 8-pásmový parametrický EQ)
• 214 možných výstupných patch-pointov na každom porte (A,B, console). Umožňuje priamy routing z predzosilňovača na výstupný bod bez potreby použiť mixážn kanál
• Podpora integrácie so systémom Personal Mixing a multikanálové Live nahrávanie/prehrávanie
• Kaskádové zapojenie umožňue veľkoformátové aplikácie do 96 mixážnych kanálov

Výkonnejší procesor
Rozšírenie výkonu v jadre M-480 otvára nové možnosti: 4-pásmová plne parametrická ekvalizácia, gate, kompresor a delay na každom vstupnom kanáli. 185 možných patch pointov a 90 diskrétnych výstupov.
Pracovné prostredie s intuitívnym ovládaním
Veľký farebný displej a samostatné ovládače/tlačidlá v editačnej časti umožňujú intuitívne a pohotové ovládanie. Používateľské prostredie je navrhnuté tak, aby ste ho zvádli ľahko a rýchlo. Kombinácia kurzorových tlačidiel okolo ovládača VALUE umožňuje optimalizované a efektívne ovládanie.

Delay na všetkých vstupných a výstupných kanáloch
Vo veľkých priestoroch ako sú koncertné haly a štadióny, ako aj vo vysielacích aplikáciách je správne časovanie zvuku kritickým faktorom. M-480 poskytuje nastaviteľné oneskorenie na všetkých mixážnych kanáloch a výstupných zberniciach. S využitím real-time analyzéra je možné precízne nastavenie zvuku.

Kaskádovanie poskytuje riešenie pre veľký počet kanálov
Mixážne prostredie veľkoformátovej konzoly s minimálnymi rozmermi a rozpočtom. M-480 na žiadosť používateľov vybavila túto konzolu funkciou pre kaskádové zapojenie. Spojením dvoch M-480 prostredníctvom jedného REAC kábla vzniká možnosť pre mixáž najviac 96 kanálov a pokročilú internú synchronizáciu interných zberníc.

Konfigurácia systému pre akékoľvek podujatie alebo aplikáciu
M-480 nie je len digitálnou verziou analógovej konzoly. V-Mixing System je mixážnym ekosystémom novej genrácie, ktorý využíva všetky výhody digitálnej technológie. Oddeľuje samotnú mixáž (V-Mixer) od vstupnej/výstupnej sekcie (Digital Snake) – poskytuje čistý zvuk, minimálnu stratu pri prenose, ako aj veľmi flexibilnú konfiguráciu a nastavenie systému. Bez problémov sa adaptuje na odposluchové riešenie (M-48 Personal Mixer), ako aj multikanálové live nahrávanie (SONAR REAC Recording System a R-1000 Recorder/Player). V-Mixing System pokrýva celý proces prenosu zvuku a rozširuje jeho možnosti za hranice mixážnej konzoly.

m480 info1 ROLAND M 480 a 400Zvuk vo vysokej kvalite, ľahkosť a flexibilita. REAC – technológia pre prenos zvuku
REAC (Roland Ethernet Audio System) je základným kameňom V-Mixing Systému. REAC je vlastná technológia spoločnosti Roland poskytujúca prenos zvuku vo vysokej kvalite a s minimálnou latenciou, založená na technológii Ethernet, ktorá umožňuje jednoduchú intergáciu viacerých komponentov s využitím ľahkého kábla so špecifikáciou Cat5e/6. Prostredníctvom tohto jedného lacného kábla je možný prenos 40×40 kanálov v nekomprimovanej 24-bit kvalite, spolu s informáciu o hlasitosti a ďalších ovládacích parametroch.

Multipárové analógové káble prenášali zvuk s nízkou úrovňou, ktorý často trpel indukciou šumu, degradáciou zvukovej kvality a vzájomným rušením kanálov. S použitím technológie REAC sú tieto problémy vyriešené, pretože zisk predzosilňovača je určený už pred digitálnym prenosom dát. REAC je prenosová technológia, ktorá poskytuje prenos zvuku vo vysokej kvalite a pohodlné ovládanie.

m480 info2 ROLAND M 480 a 400Rozšírená mixážna kapacita s podporou kaskádovania
Kapacita 48 mixážnych kanálov, 6x Stereo Return, Main LCR výstupy, 16x AUX BUS, 8x Matrix je dostačujúca pre väčšinou bežných podujatí alebo aplikácií. Kaskádové prepojenie však umožňuje zdvojnásobenie mixážnych kanálov na 96 jednotiek. Plne konfigurovateľné Patchbaye A a B umožňujú flexibilný interný routing. Post-PreAmp Patchpoint umožňuje priamy routing zo vstupov na výstupy bez potreby viesť signál cez konzolu.

m480 info3 ROLAND M 480 a 400Všetky vstupy a výstupy sú vybavené 4-pásmovým plne parametrickým ekvalizérom. Okrem toho má každý kanál svoj vlastný kompresor a delay. Parametre kanálov možno ovládať samostatnými ovládačmi a tlačidlami. Aktuálne parametre sú zobrazené na LCD displeji.

Množstvo efektov a 12x GEQ/PEQ
M-480 je vybavený šiestimi (dual-mono) multiefektovými procesormi, ktoré môžete využiť ako AUX/Insert efekty. Každý multiefektový procesor má 18 algoritmov rôznych typov (napr. Reverb, Chorus, Pitch Shift a Advanced Channel Strip, plus šesť typov verne emulovaných vintage efektov Roland, napr. RE-201, SDE-3000 a SRV-2000). Pre precízne upravenie frekvencií môžete využiť 12x 31-pásmový grafický EQ alebo 8x plne parametrický EQ. Súčasne môžete využívať šesť multiefektov a dvanásť GEQ/PEQ.

m480 info4 ROLAND M 480 a 400Delay na všetkých vstupoch a výstupoch
M-480 poskytuje funkciu Delay na všetkých vstupných kanáloch a výstupných zberniciach. Problémy s oneskorením zvuku na koncertných podujatiach alebo vysielacích aplikáciách môžete vyriešiť prostredníctvom interného procesora. Čas oneskorenia môžete nastaviť v rozsahu 0-400msec. Hodnotu môžete určiť v absolútnom čase, resp. v iných jednotkách (stopy/metre/frames). Na precízne nastavenie zvuku môžete využiť aj grafický real-time analyzér.

m480 info5 ROLAND M 480 a 400Vzdialené ovládanie
Prostredníctvom počítača s USB rozhraním môžete ovládať M-480 na diaľku. Ovládací software M-480RCS poskytuje rovnaké používateľské rozhranie ako displej konzoly. S M-480RCS môžete pracovať aj bez pripojenej konzoly (offline režim). Nastavenia môžete neskôr prekopírovať do USB Flash pamäte a nahrať ich na pľaci do konzoly. Prostredníctvom pripojeného PC a bezdrôtovej siete môžete ovládať M-480 prostredníctvom tabletu, napr. z pódia alebo sedačky v hľadisku.

Tri možnosti pre Live nahrávanie
M-480 podporuje multikanálové nahrávanie. Pripojte Rekordér R-1000 (prostredníctvom Cat5e/6 kábla) a môžete prakticky nahrávať a prehrávať až 48 kanálov zvuku v 24-bitovej kvalite. Nekomprimované BWF dáta sa ukladajú na vymeniteľný SSD alebo HDD, na ktorom ich môžete neskôr upraviť prostredníctvom vášho DAW programu. S programom Cakewalk SONAR Producer* môžete nahrávať priamo do počítača až 40 kanálov (s pripojením prostredníctvom jedného REAC kábla k počítaču. Naviac, vstavaný USB rekordér umožňuje zaznamenania stereo výstupu z M-480 do nekomprimovaného WAV súboru. USB rekordér podporuje aj prehrávanie WAV súborov (napr. hudba alebo oznámenia).

m480 info6 ROLAND M 480 a 400