KORG PA 300

KORG PA 300

  na objednávku Cena 799€

 

 

 

 

Pa300
professional Arranger

Pa300 je posledným prírastkom Pa séria celosvetovo uznávaných hudobných aranžérov KORG. Tento nový model je kompaktný, cenovo dostupný a pritom výkonný, s bohatou kolekciou moderných zvukov a štýlov. Vďaka vstavaným štýlom máte prakticky ihneď po ruke kvalitný hudobný doprovod k svojmu hranie, alebo s nimi môžete tvoriť od základu úplne novú vlastnú muziku. Pa300 je tak ideálnym spoločníkom nielen pre všetkých tých, ktorí často hrajú alebo vystupujú, ale využijete ho aj pre skladanie vlastných skladieb!

To musíte počuť

Pa300 základné funkcie:

Vylepšený RX (Real eXperience) zvukový engine s ešte lepším a realistickejším zvukom
Masívne interná PCM, porovnateľná s modelom PA600
Elegantný dizajn a kompaktné rozmery
5 „TouchView farebný dotykový TFT displej
Jednoduché a prehľadné grafické rozhranie s funkciou vyhľadávania (Search)
Cez 310 prednastavených štýlov, každý obsahuje 3 Intro / Ending, 4 variácie a 4 Fill In + Break, plus 8 Favorite a User bánk pre uloženie obľúbených štýlov. Vylepšený režim Guitar Mode 2 pre realističnější gitarové party.
Vylepšená GM sada pre súbory Standard Midi File, MP3 prehrávač s funkciou Transpose a Tempo Change, kompatibilita s populárnymi formátmi pre zobrazenie textov piesní vrátane grafického (+ G), Text Viewer a Score.
4 Stereo Master efekty (125 FX algoritmov)
Plne programovateľná databázy SongBook využívajúce Štýly, SMF, Karaoke a MP3 súbory s možnosťou okamžitého vyvolania akéhokoľvek nastavenia skladby. Užívateľom definované sety, plus voľba nastavenia Filtering a Ordering.

Pa300 je nový, cenovo dostupný a ľahko ovládateľný profesionálny hudobný aranžér, ktorý využíva to najlepšie z funkcií známej a vysoko cenené série Korg Pa. Podobne ako jeho väčší bratia – Pa900 a PA600, tiež Pa300 generuje zvuk pomocou vyspelej RX (Real eXperience) technológia, ktorá si v oblasti arranger keyboardov vydobyla výsadné postavenie. Spolu s kompaktnými rozmermi, TFT farebným dotykovým TouchView displejom, veľkou PCM pamätí, rozsiahlou databázou štýlov a výkonným ozvučným systémom, KORG nastavuje v kategórii cenovo dostupných aranžér keyboardov úplne nový štandard.
Prvotriedna kvalita zvukov

Všetko záleží na zvuku – a všeobecne sa vie, že ten je u značky KORG vždy prvotriedne. Ako prvý vo svojej kategórii pritom Pa300 ponúkne ešte bohatšie, detailnejšie a prirodzenejšie zvuky ako kedykoľvek predtým, a to u hudobných nástrojov prakticky všetkých žánrov. Nástroj má pripravených viac ako 950 zvukov, vrátane omladené GM sady a 64 bicích setov. Nájdete tu taktiež vynikajúce stereo akustické piano, starostlivo nasamplované z koncertného krídla, ktoré tak zachytáva tie najjemnejšie zvukové nuansy svoje predlohy, ako je potrebné chvenie strún či vibrácie pedálov. Zvuky sú plne editovateľné a vykonané zmeny možno uložiť do pamäte nástroja.
Všetky potrebné efekty poruke

Už po mnoho rokov je KORG známy svojimi vynikajúcimi efektmi štúdiovej kvality. Pa300 v tomto smere ponúkne 4 Stereo Master efektové procesory a 125 efektov, zahŕňajúcich dobre nielen známe typy ako sú Reverb, Delay a Chorus, ale napríklad aj REMS efekty pre modeling celkom autentických gitarových zvukov. Každá stopa je vybavená EQ s možnosťou nastavenia Low, Mid a High (basov, stredov a výšok). Stopu s vlastným nastavením EQ možno navyše uložiť do pamäte a následne použiť ako prednastavenia EQ v režime Song Play. Týmto spôsobom si veľmi rýchlo a ľahko vlastnému vkusu prispôsobíte akýkoľvek prehrávaný MIDI súbor. Potrebujete ľahší basy? Uložte si potrebné nastavenia ekvalizéra, a basy budete mať ľahší vo všetkých následne prehrávaných skladbách. Zvukový výstup je u Pa300 nakoniec upravený 4pásmovým parametrickým EQ, ktorým možno doladiť finálnu zvuk presne podľa vášho sluchu a potreby.
Štýly v profesionálnej kvalite

Spolu so špičkovým zvukom prináša Pa300 tiež úplne novú sadu štýlov, vytvorených tými najlepšími hudobnými profesionálmi z celého sveta. Výsledkom ich úsilia sú stovky prednastavených štýlov, ponúkajúcich doposiaľ nevídanú realistickosť a zmysel pre detail. Súčasne sa u ponúkaných štýlov rozšíril záber najrôznejších hudobných žánrov, ktoré pokrývajú a Pa300 vám tak ponúkne vhodné štýly prakticky pre každú príležitosť. Pri živom vystupovaní ďalej oceníte štyri varianty Fill / Break plus 3 Intro a 3 Ending. Úplne novú úroveň u gitarových stôp a štýlov prináša vynikajúci gitarový režim Guitar Mode 2. Môžete si tiež nahrávať a upravovať vlastné štýly presne podľa vašej potreby.
Funkcie podporujúce komponovaní

Pri tvorbe vlastných aranží vás určite bude inšpirovať aj plne automatický hudobný doprovod s bohatými a realistickými sprievodnými paterny (štýly), vytvorenými opäť poprednými svetovými profesionálmi, pôsobiacimi v odbore. Stačí len zahrať základné akordické postup a funkcia Quick Record už sama dokompletuje základné sprievodné stopy. Pa300 je skrátka síce jednoduchý, ale súčasne veľmi účinný nástroj na komponovaní pre každého muzikanta!
Kompaktný, ale výkonný

Pa300 môžete so sebou nosiť všade, kam potrebujete, je totiž veľmi skladný. Ale hoci je rozmerovo malý, jeho hudobný výkon a ozvučenie sú prekvapivo silné, a to vďaka vstavanému vysoko kvalitnému reprosystému. Ten sa skladá zo zosilňovača s výkonom 2 x 13 Wattov a dvoch reproduktorov v bassreflexovou usporiadaní, generujúcich viac než dostatočne silný a kvalitný zvuk.
Jednoduché používanie

Všetky tie bohaté funkcie a možnosti, ukrývajúci sa vo vnútri, sú u Pa300 korunované naprosto jednoduchým a jednoduchým ovládaním. Chceli sme, aby práca s Pa300 bola čo najviac intuitívne, muzikálny a rýchla. Preto bolo usporiadanie ovládacieho panela prepracované, a súčasne tu nájdete veľký, farebný dotykový displej – takže stačí jednoducho nájsť si, čo potrebujete a stlačiť prstom. Displej navyše ponúka dva režimy zobrazovania: Easy a Expert. V režime Easy sa ukazujú len tie najdôležitejšie funkcie a parametre, takže displej zostáva absolútne prehľadný, čo ocenia najmä začiatočníci, alebo aj ostatní muzikanti pri živých vystúpeniach. Naproti tomu v režime Expert máte pochopiteľne zobrazené k dispozícii všetky možnosti editácie. Aby vám živé vystúpenia išla pekne od ruky, a nemuseli ste si pritom presne pamätať, kam ste ktorú skladbu alebo štýl uložili, stačí použiť funkciu Search a Pa300 vám potrebné súbory okamžite nájde.
Zobrazenie prehrávaných skladieb

Pa300 prehráva súbory vo formáte MID, KAR a MP3. Z týchto súborov tiež vie načítať texty piesní a akordy. K dispozícii je navyše aj zobrazenie notového zápisu skladieb, kedy sa na displeji ukazuje hlavné stopa (alebo akákoľvek iná stopa) vo forme tradičného notového zápisu skladby spoločne s akordy, akordickými značkami a slovami piesne. Názvy akordov možno zobraziť v angličtine alebo taliančine. Pre začiatočníkov je tu ďalej možnosť zobrazenia názvu jednotlivých nôt.
SongBook

Pre uľahčenie živého vystupovania ponúka Pa300 skvelú funkciu SongBook. To je vlastne hudobný (užívateľom plne editovateľná) databázy, ktorá obsahuje všetky nastavenia, potrebné pre prehrávanie konkrétnych skladieb. Takže stačí nájsť názov skladby, ktorú chcete prehrať, vybrať ju a stlačiť Play. SongBook vie pracovať so Štýly, MID alebo MP3 súbory a súčasne môže okamžite vyvolať uložené nastavenia ako je Song Title, Genre, Artist, Tempo, Volumes, Sounds, Muted Tracks, FX settings, Easy Edit, 4 STS *, Master Transpose a ďalšie. Všetko, čo potrebujete k bezchybnému prehranie vašej skladby, skrátka nájdete v Songbook.

(* STS – Single Touch Settings sú uložené zvuky, ktoré možno pre všetky stopy (Upper 1, 2, 3 & Lower) keyboardu načítať z pamäte.)

Čo ste u nás hľadali: