Boss RC-300 Loop Station

Boss RC-300 Loop Station

na objednávku 489 €

 

 

RC-300 Loop Station, najnovší a najvýkonnejší looper na trhu, vlajková loď firmy. Disponuje tromi synchronizovanými stereo stopami so samostatným ovládaním hlasitosti a transportným ovládačom, je vybavený veľkým ovládacím panelom, množstvom efektov a Expression pedálom, ponúka možnosť zapojiť gitaru, basgitaru, kláves či mikrofón – XLR (phantom), umožňuje nahrať záznam do internej pamäte v dĺžke až 3hod., USB port na prepojenie s PC, MIDI In/Out.

RC-300 je vlajkovou loďou medzi Loopermi značky Boss a určite patrí aj medzi tie najvyspelejšie, ktoré možno v súčasnosti nájsť. Ponúka možnosť súčasného zasľučkovania troch stereo stôp s nezávislým ovládaním, celkovo sa do pamäte RC vmestia až 3 hodiny sľučiek, a to do 99 pamäťových slotov.
Priamo v RC-300 nájdete aj vstavaný digitálny efektový procesor so 16 efektami, master expression pedál pre plynulé ovládanie niektorých parametrov a obsiahly kontrolný panel, vďaka ktorému je možné s RC pracovať naozaj precízne.
Looper BOSS RC-300 je možné bez problémov použiť s gitarou, basgitaru, klávesmi, akýmkoľvek ďalším elektrifikovaným nástrojom a vďaka XLR vstupu s phantómovým napájaním dokonca i s kondenzátorovým, alebo dynamickým mikrofónom.
Aux-In konektor umožňuje pripojiť napríklad CD alebo mp3 prehrávač a získať audio z nich.
Vďaka USB portu je možné navyše slučky vkladať aj z počítača a do počítača, oboje vo formáte wav.
Samozrejmosťou je prítomnosť funkcií, ktoré prácu so slučkami maximálne zjednodušujú – ide napríklad o automatické začatie nahrávania po začiatku hrania, funkcia Undo a Redo umožňujúce opravu chýb, možnosť odpočítania taktu pred začiatkom nahrávania, Loop Quantize pre rytmické zladenie slučiek a ďalšie.
Pokiaľ ide o zabudované efekty, tak tu nájdete napríklad Flanger, Phaser, Modulator, vokálne efekty, Pitch-Shifter, Tremolo, Chorus, Bend, Delay, Lo-Fi, Distortion a ďalšie. Okrem toho, že mnoho parametrov je možné v reálnom čase ovládať pomocou expression pedálu, ide efekty okamžite zapnúť alebo vypnúť pomocou určeného nožného spínača. Efekty sa dajú vložiť zvlášť na každú stopu alebo dohromady na celý mix.
Pre väčšie možnosti zábavy má RC-300 v pamäti vložené veľké množstvo sprievodných slučiek s bicími vhodnými snáď pre každý hudobný štýl. Rovnako ako má každá z troch slučiek vlastné nastavenie hlasitosti, možno zvlášť určiť aj hlasitosť sprievodu. Tempo je možné nastaviť manuálne alebo pomocou natapování nôh. Určiť sa dá aj presný počet dôb v takte.
Ako bonus sú v RC uložené aj sprievodné stopy s basgitarou, pianom a ďalšími nástrojmi. S počítačom Looper prepojíte pomocou štandardného USB konektora.Toto prepojenie umožňuje zálohovanie nahraných slučiek a naopak vkladanie slučiek do RC-300. Pracovať takto ide s wav súbormi vo formáte 16bit / 44,1 kHz, pričom RC dokáže pojať až 1,7 GB veľké súbory.
Hardvérová výbava RC-300
Na hornej strane okrem expression pedálu nájdete osem ďalších nožných spínačov, tri fadery, šesť potenciometrov, niekoľko tlačidiel a prehľadný digitálny displej. Na zadnej strane potom nájdete XLR vstup so spínačom phantomového napájanie, stereo vstup a Aux-In, stereo výstup a slúchadlový výstup, konektory pre pripojenie externých footswitchov, MIDI-In,-Out a-Thru konektory a nakoniec USB rozhranie.
Napájanie Looper prebieha pomocou priloženého 9-V adaptéru.
Technické údaje:

 • gitarový podlahový efekt – Looper
 • ovládanie: 8 nožných spínačov, expression pedál, 3 fadery, 6 potenciometrov
 • pamäť: až 3 hodiny, 99 slotov
 • možnosť súčasného použitia 3 nezávislých stereo slučiek
 • zabudovaná efektová jednotka s 16 efektami
 • funkcia Loop Quantize, Undo, Redo, Count-In, Auto Rec, Tap Tempo
 • 83 sprievodných stôp bicích, basgitary, piana a ďalšie
 • digitálny display
 • vstupy: 2x 6,3 mm Jack, XLR s phantómovým napájaním, Aux-In
 • výstupy: 2x 6,3 mm Jack Main Out, 2x 6,3 mm Jack Sub-Out, slúchadlový
 • MIDI-In,-Out a Thru
 • možnosť pripojenia externých footswitchov
 • napájanie: 9 V adaptér (súčasťou)
 • rozmery: 536 x 231 x 76 mm
 • hmotnosť: 3,9 kg