RD-800 Stage piano

RD-800 Stage piano

na objednávku  Cena  1999€

 

 

RD-800 Stage piano

 

Evolúcia legendy

Už viac ako 25 rokov si najlepší svetoví umelci vyberajú legendárnu sériu stage pian Roland RD. Posunom tohto dedičstva do ďalšej generácie je novinky RD-800, ktorá prináša elegantný a inovovaný vzhľad, zvukové vylepšenia a nové možnosti. V novom RD-800 nájdete najlepší výber akustických klavírov, ktoré si môžete vychutnať na špičkovej koncertnej klaviatúre PHA4 (najvyššia rada). Vo zvukovej výbave nájdete aj krásne elektrické piana, organy, syntetizátory a množstvo ďalších zvukov, ktorými môžete obohatiť vaše hranie. Vďaka intuitívnemu ovládaciemu panelu a farebnému displeju je práca a ovládanie veľmi príjemné. Nová funkcia Tone Color umožňuje dramatickú zmenu zvuku pohybom jedného ovládača. RD-800 obsahuje to najlepšie z klavírov Roland a omnoho viac – prináša špičkový výkon a maximálnu všestrannosť na pódiu v jednom fascinujúcom nástroji.

• Profesionálne stage piano s modulom SuperNATURAL Piano a množstvom ďalších zvukov zo špičkových nástrojov Roland
• Vyberte si zo širokej palety akustických klavírov pre živé hranie, napr. nový zvuk Concert Grand (prevzatý z nástroja V-Piano Grand) alebo pianíno
• Nový vylepšený modul SuperNATURAL pre elektrické piana a klavinety s autentickým vintage zvukom a feelingom
• Viac ako 1100 pridaných zvukov pre všestranné využitie na pódiu, napr. organy Virtual ToneWheel, vintage klávesy, moderne syntetizátory, atď.
• Nová koncertná klaviatúra Roland PHA-4 s funkciou Escapement a povrchovou úpravou ebenu/slonoviny
• Intuitívne ovládanie prispôsobené pre ľahké ovládanie pri hraní, s rýchlym prístupom k základným funkciám, napr. vrstvenie zvukov. Nastavenie rozdelenia klaviatúry, atď.
• Rýchla manipulácia so zvukmi priamo na pódiu prostredníctvom špecializovaných ovládačov
• Ovládač Tone Color umožňuje jedným pohybom komplexne manipulovať so zvukom v reálnom čase
• Farebný LCD displej a ovládače na paneli s LED indikátormi poskytujú dobrú viditeľnosť aj na tmavých miestach
• Nahrávanie a prehrávanie skladieb vo formáte WAV a zálohovanie používateľských nastavení do USB Flash pamäte
• Funkcia Master MIDI Keyboard; štyri konektory pre externý pedál (Damper, FC1, FC2 a EXT)
• Výstupy 1 pár 1“ a 1 pár symetrické XLR, plus praktický 1/8“ stereo vstup pre pripojenie hudobného prehrávača alebo iného zariadenia
• Elegantné a odolné vyhotovenie so zníženou hmotnosťou umožňuje ľahké prenášanie

Prvotriedne stage piano pre vaše koncerty

RD-800 je od základu navrhnutý na rýchle a nenáročné ovládanie pri hraní na pódiu. V Live Setoch si môžete uložiť nastavenia zvukov, rozdelenia klaviatúry, efektov plus mnohých ďalších prvkov, a kedykoľvek ich pri hraní vyvolať. Vo chvíli, keď potrebujete vyvolať alebo upraviť zvuky na pódiu, môžete vykonať potrebný úkon prakticky ihneď. Panel je usporiadaný logicky, so špeciálnymi ovládačmi mimoriadne jednoducho vykonať základné úkony ako je výber a vrstvenie zvukov, nastavenie bodu rozdelenia, nastavenie efektov, atď. Farebný displej má grafické rozhranie pre manipuláciu s rôznymi parametrami pri akýchkoľvek svetelných podmienkach. Všetky ovládače na paneli majú LED indikátory, ktoré uľahčujú náhľad aktuálneho nastavenia aj na tom najtmavšom pódiu.

Autentický zvuk grand piana pre koncerty

RD-800 ponúka rôzne typy koncertného krídla, vhodné pre rôzne štýly, od sólového hrania až po hranie v kapele alebo zbore. Môžete si vybrať z 5 typov a 34 variácií akustického klavíra, napr. úžasný zvuk Concert Grand, prevzatý z nášho najlepšieho klavíra Roland V-Piano Grand. Nájdete tu tiež nový zvuk pianína s jeho typickým zvukovým prejavom. Vďaka zvukovému modulu SuperNATURAL vám RD-800 ponúka autentický zvuk, ktorý si pri hraní užijete rovnako, ako vaši poslucháči.

Upravte si zvuk klavíra podľa vášho štýlu alebo miesta, na ktorom hráte

V RD-800 máte k dispozícii množstvo ovládačov a funkcií pre nastavenie zvuku. S funkciou Piano Designer môžete upraviť harmonické prvky nástroja, ako sú rezonancie strún, ladenie, údery kladiviek a ďalšie. Funkcia Individual Note Voicing umožňuje nastaviť výšku tónu, úroveň a zvukový charakter individuálne pre každý kláves. Okrem možností vlastného tvarovania zvuku sa táto funkcia osvedčí najmä pri vyvážení zvuku a prispôsobení prejavu nástroja pre akustiku konkrétneho miesta. Ak je zvolený zvuk SuperNATURAL Piano, ovládačom Tone Color môžete ovládať šírku zvukového poľa (100% mono – 100%stereo) s ohľadom na podmienky a ozvučenie. Všetky vaše používateľské nastavenia môžete uložiť vo forme Live Set a kedykoľvek ich opäť vyvolať.

 

Vintage elektrické piana, dotiahnuté do dokonalosti

Okrem autentického akustického klavíra RD-800 obsahuje aj množstvo aktualizovaných modelov SuperNATURAL elektrických klavírov predstavujúcich klasické nástroje `60, `70, `80 rokov. Môžete si vybrať z 5 typov a 56 variácií a ďalej upraviť vlastnosti zvuku až po najmenšie podrobnosti pomocou parametrov ako sú ruchy klávesovej mechaniky, rezonancie pri uvoľnení klávesu, ruch Damper pedálu a ďalšie. Ovládačom Tone Color môžete plynule prechádzať medzi dvomi rôznymi modelmi elektrického piana alebo inými zvukmi a vytvoriť tak úplne nové zvuky. Na dofarbenie a tvarovanie zvukov e-piana môžete využiť vynikajúce efekty Tremolo, Phaser, Amp simulator a Vintage Distortion.

Úžasná klaviatúra Concert Grand

Ak hľadáte stage piano s najlepšou klavírnou mechanikou, vyberte si RD-800. Nová mechanika PHA-4 najvyššej rady s funkciou Escapement, povrchovou imitáciou ebenu/slonoviny a najnovšou technológiou snímania úderu umožňuje úplné využitie potenciálu zvukových modulov SuperNATURAL. Vďaka rýchlej repetícii kláves a vysokému rozlíšeniu snímania prenesie PHA do zvuku aj tie najjemnejšie dynamické rozdiely vo vašom hraní. Povrch klávesov je z jedinečného materiálu, ktorý absorbuje vlhkosť, má prirodzenú textúru a je príjemný na dotyk.

Pridané zvuky pre maximálnu všestrannosť na pódiu

Okrem typických zvukov stage piana (klavír, e-piano, clavi) RD-800 ponúka aj obrovské množstvo ďalších zvukov, s ktorými môžete významne rozšíriť vaše možnosti na pódiu. S viac ako 1100 zvukovými variáciami na palube určite nájdete tie správne zvuky pre konkrétny žáner alebo situáciu. Vo výbave je nielen 10 rôznych virtuálnych ToneWheel organov, ale aj SuperNATURAL Clavinet, široká paleta keyboardov a súčasných zvukov syntetizátorov, pre moderné hudobné štýly. RD-800 tiež ponúka funkciu kvalitnej MIDI klaviatúry pre hranie a ovládanie externých zvukových zariadení na pódiu alebo v štúdiu.

Efekty štúdiovej kvality a ovládanie v reálnom čase

Vo výbave RD-800 je aj široká paleta efektov, ktoré môžete v reálnom čase aplikovať na jednotlivé zvuky aj celkový výstup. Efekty Reverb a Delay dodajú zvuku priestorový charakter. Sekcia Modulation FX poskytuje 56 rôznych typov efektov. Sekcie Tremolo a Amp Simulator obsahujú typický efekt Tremolo a simuláciu zosilňovača pre elektrické piana, efekt Rotary pre autentický zvuk elektrického organa, atď. K špeciálnemu 5-pásmovému EQ pre tvarovaniu zvuku a 4 ovládačom môžete priradiť ovládanie rôznych parametrov podľa potreby. Jedinečný a osobitý ovládač Tone Color umožňuje dramaticky zmeniť súčasne viac zvukových prvkov, optimalizovaných pre rôzne zvukové kategórie, napríklad: rozšírenie alebo zúženie stereo obrazu, prechod medzi dvomi rôznymi zvukmi alebo zvýraznenie zvuku do popredia mixu.