KORG  SV-1

KORG SV-1

 

na objednávku 2 dni  88
verzia 73- 1333

verzia 88- 1529€

 

SV1b 88rear 300x35 KORG  SV 1

SV1b 88slant1 300x135 KORG  SV 1

Klaviatúra:
SV-1-73 Black: 73 klávesov
SV-1-88 Black: 88 kláves
Dynamicky citlivých Korg RH3 (Real Weighted Hammer Action 3)

Citlivosť na úhoz:
Osem kriviek

Ladenie:
Transpose, Fine tuning, Tuning curves

Generovanie zvuku:
EDS (Enhanced Definition Synthesis)

Polyfónia:
80 hlasov (max)

Zvuky:
36 zvukov (6 bánk × 6 variácií)
Bank 1: E. Piano 1 Tine EP / Amp, Tine EP / Phaser, Tremolo EP, Dyno EP, VPM Piano, VPM Tine
Bank 2: E.Piano 2 Reed EP 1, Reed EP 2, Electric Grand, SG-1D Piano, 80 ‚Synth Piano, MIDI Grand
Bank 3: Clavé Clavé AC, Clavé BC, Clavé BD, Clavé AD, ElectroPno, ElectraPno
Bank 4: Piano Grand Piano1, Grand Piano2, Mono Grand, Upright, Piano / Strings, Piano / Pad
Bank 5: Organ Click Tonewheel, Jazz Tonewheel, Full Tonewheel, Console Organ, Italian Combo,
VoxCombo
Bank 6: Other Full Strings, Tape Strings, 70s Strings, Choir, Synth Brass, Sharp Brass

Favorites (Obľúbené):
8 obľúbených nastavení pre rýchlu zmenu registra na paneli

Efekty:
4 insert efekty + 2 master efekty

Ekvalizér:
Bass, Mid, Treble

Pre FX:
Compressor, Boost, U-Vibe, Vibrato, Tremolo, VoxWah

Amp Modely:
Amp1/2/3/4/5/Organ Amp + Cabinet Models, Valve Reactor Technology – 12AX7 (ECC83) valve

Modulation FX:
Chorus1, Chorus2, Phaser1, Phaser2, Flanger, Rotary

Reverb / Delay:
Room, Plate, Hall, Spring, Tape Echo, Stereo Delay

Total FX:
Stereo Mastering Limiter, Stereo Limiter

Efektové Kontrolery:
Equalizer On / Off – 3 encoders: Bass, Mid, Treble

Pre FX 2 spínača:
On / Off, Auto / Pedal switch for Wah

3 enkodér:
Type select, Speed, Intensity

Amp Models On / Off – 2 enkodér:
Type select, Drive

Modulation FX 2 spínača:
On / Off, Rotary Slow / Fast

3 enkodér:
Type select, Speed, Intensity

Reverb / Delay 2 sspínače:
On / Off, Tap Tempo

2 enkodér:
Type select, Depth

Ďalšie ovládanie:
4 prepínače

Panel prepínače:
Transpose, Local Off, Touch, Function, Demo = Transpose + Local Off

Volume:
Master Volume Knob

Zapojenie:
Audio output, Audio input, Headphones, MIDI, Computer, Damper

MIDI:
In / Out

Slúchadlá:
1 (on the front panel)

Audio výstupy:
L, R (2 × XLR, Balanced)
L / Mono, R (2 × 1/4 „Jack, Unbalanced)

Vstupy:
L / Mono, R

Počítač:
USB Type B connector (Doubles the MIDI interface), USB 1.1 Supported

Damper pedál:
Korg DS-2H, pribalený

Pedál 1:
Nožný spínač (napr. Korg PS-2)

Pedál 2:
Volume / expression (napr. Korg XVP-10 alebo EXP-2) alebo nožný spínač (napr. Korg PS-2)

Demo:
36 pripravených demo ukážok

Napájanie:
Interné spínaný adaptér, AC100 ~ 240V, 50/60Hz

Spotreba:
15 Watt

Rozmery (Š x H x V):
SV-1-73 Black = 1143 × 347 × 157 mm
SV-1-88 Black = 1356 × 347 × 157 mm Bez stojanu na noty

Hmotnosť:
SV-1-73 Black = 17,5 kg
SV-1-88 Black = 20,55 kg Bez stojanu na noty

Dodávané príslušenstvo:
Napájací kábel, Užívateľský manuál, Accessory disk, stojan na noty, damper pedál (Korg DS-2H)

Bonus softvér:
SV-1 Editor (Windows / Mac)

Voliteľné príslušenstvo:
CB-SV1 Prepravné púzdro, ST-SV1-BK Klávesový stojan, XVP-10 volume / expression pedál,
XVP-2volume/expression pedál, PS-2 nožný spínač

korg sv 1 stage vintage 300x153 KORG  SV 1

KORG SV-1 BLACK – Stage Vintage Piano
SV-1 kombinuje skvelý vzhľad a neuveriteľné zvuky, takže učaroval poslucháčom už v roku 2009. Teraz prichádza Korg SV-1 Stage Vintage Piano v elegantnom, matne čiernom prevedení. Predstavujeme SV-1 Black, vo verzii so 73 alebo 88 klávesami.
Limitovaná edícia SV-1 Reverse Key
Krásne, červené telo a inverzne zafarbené klávesy ihneď vyvolajú predstavu o legendárnom combo varhanním nástrojmi rokov 1960. Pribalené sú retro zvuky, ktoré určovali dávnu éru a sú dnes veľmi žiadané, takže SV-1 Reverse Key zaručene zavŕši vašu zostavu, pričom zaujme sluch a poteší aj zrak poslucháčov. Iba 500 kusov každého modelu bolo vyrobených v tejto značne limitovanej edícii.

SV-1 Reverse
Stage. Vintage. Piano. Toto meno vypovedá o všetkom.

Začnime u Piana. SV-1 Black zahŕňa nielen jedno, ale celý rad pianových zvukov, vrátane Japanese Grand Piano, German Grand Piano, autentického pianína a rady iných. Potom je tu kategória Vintage.

SV-1 Black Stage Vintage Piano predstavuje najužitočnejší súhrn elektro-mechanických, tranzistorových, páskových, analógových a ranne digitálnych keyboardov, ktoré sa kedy používali, a to v jednom nástroji. Využíva RX (Real eXperience) technológiu Korg; každý zvuk je podrobne a autenticky pretvorenie, presne nasnímaný, v celom rozsahu výrazu a dynamiky originálu. Avšak Korg nestačí ani to. SV-1 Black ďalej ponúka rad efektových pedálov, zosilňovačov, speaker kabinetov a štúdiovej techniky, ktorá kedysi dávala zvuku jeho originálny lesk. So všetkým všudy tak máte prístup k zvukom, ktoré definovali hru na populárnej keyboardy po celé generácie.

Autori mali pri vývoji na mysli ako výkon, tak potešenie z hry na SV-1 Black. Akonáhle si to raz vyskúšate, až pochopíte, ako vzrušujúce to môže byť. RH3 Real Weighted Hammer Action je najlepší typ klaviatúry, aký Korg ponúka, pôsobí masívne, a skvelá odozva klávesov budí dôveru. Zabudnite na prechádzanie ponukami. Nemusíte myslieť na bánk a programy. Nepotrebujete civieť na displej. U SV-1 je celý čelný panel stále k dispozícii, s jasne označenými knoby, ktoré pre svoj aktuálny zvuk práve potrebujete. Môžete si uložiť až osem obľúbených nastavení a rýchlo ich vyvolať, podobne ako keď ukladáte stanicu v rádiu svojho auta.

Najdôležitejšie však je, že Korg SV-1 Black ponúka ekonomickú, spoľahlivú, prenosnú a bezúdržbovou alternatívu ku zberateľstvo a náročné údržbe starých vintage nástrojov. Svojím špecifickým štýlom kabinetu (a voliteľným čiernym stojanom) sa SV-1 Black jasne vymedzuje medzi nástrojmi, určenými pre živé hranie; má retro vzhľad, ktorý presne sedí duši a srdci originálnych nástrojov.

Zvuky

36 zvukov SV-1 Black zahŕňa elektrické piána, akustická piána, organy, sláčiky a syntetizátory. Každá kategória nástrojov začína podstatnými klasickými nástrojmi a potom prechádza aj ostatné produkty, až po úplne výnimočné a ojedinelé nástroje, ktoré už dávno odvial čas. Akustická piana zahŕňajú trojpásmové stereo verzie ako veľkých krídel nemeckých, tak japonských, intímnejší pianíno, veľmi populárne mono piano pre menšie akcie, japonskej elektro-akustické variácie rokov 70-tych a 80-tych, plus niekoľko zabudnutých zvukov. Napr. elektrická piana začínajú modely so 7-stupňovou dynamikou, prepínanú zúbky („tine“ verzia), pokračujú klasickým „jazýčkovým“ modelom a prechádza až k vintage analógovému nástroju „electra“ (všetko americkí výrobcovia), ale aj dvoma odlišnými japonskými nástrojmi z 80 – tych rokov, z obdobia prvých digitálnych prístrojov. Varhany zahŕňajú tri variácie klasických tone-wheel modelov, plus najslávnejšie britské a talianske combo varhany, okrem úplne prvých, ktoré nesú podpis amerických lampových, konzolových organov.

Kategórie Clavs zahŕňa štyri variácie zvukových nastavení plus a zodpovedajúce nástroj od rovnakého výrobcu, ktorý využíva drnkací mechanizmus s jedinečným a typickým zvukom klavinetu. Pridané sú reálne, páskové a analógové slučke; chóry, a pár hutných, analógových zvukov syntetizátoru, takže máte neuveriteľne prispôsobiteľnou paletu zvukov, ktoré využijete pri hraní.

Každý z kľúčových nástrojov bol presne nasamplován, vrátane šumov ozubenie, uvoľnenie klávesov, damper pedálu a kladiviek, s rôznou dynamikou. Dokonca sme samplovali rezonancie kabinetu piana, čo obohacuje presnosť simulácie našich pián. Táto pozornosť detailom, ktorú nazývame RX Experience technológie, je to, čo robí hru dna SV-1 Black tak zábavnou. Hudba vám ožíva pod rukami, troch-rozmerný zvuk evokuje dojem elektro-mechanických legiend, ich znovuzrodenie.
Reťazec vintage FX efektov a modeling zosilňovačov

Špičkový zvukový generátor SV-1 Black je ďalej obohatený šiestich nezávislých stupni spracovania signálu, z ktorých každý sa dá obísť.

EQUALIZER (Bass, Middle a Treble)
Je možné ovládať z čelného panelu, takže EQ umožňuje tvarovať zvuk a upraviť jeho kvalitu v reálnom čase.

PRE FX (Compression, Boost, U-Vibe, Chorus / Vibrato, Tremolo, Wah)
Táto sekcia ponúka základné efekt pre predbežné ošetrenie zvuku alebo pridanie niektorých vintage chvenie, modelovaných klasickými efekty legendárnych dizajnérov gitarových efektov Korg. Pridáva Sweep pedál (napr. Korg EXP-2 alebo XVP-10), vhodný pre funky muziku, s Wah.

AMP MODEL (Amp Modeling, Cabinet Simulation, and Noise Reduction)
Vďaka množstvu hláv zosilňovačov a speaker kabinetov, ktoré sú k dispozícii, pridáte farbu, drive a tvar vášmu zvuku. Plus, exkluzívny obvod Korg Valve Reactor zvuku dodá vrelosť alebo typické praskanie, ktoré dokáže len reálna lampa.

MODULATION FX (Chorus 1 & 2, Phaser 1 & 2, Flanger, a Rotary)
Niektoré z najslávnejších stomp-box pedálov boli pretvorené, takže získavate signované zvuky legendárnych farieb. Emulácia rotary speaker kabinetu od Korg bola dlho presadzovaná, ako jedna z najlepších, pretože verne pridáva nuansy a pohyb akémukoľvek varhannímu zvuku.

REVERB / ​​DELAY (Room, Plate, Hall, Spring, Tape Echo a Stereo Delay)
Štyri typy reverbu, spolu s klasickým páskovým ozvenou, plus digitálnym delay, založeným na tempe – dopĺňa prepínač Tap tempo.

Limiter
Tento finálny krok v reťazci zaručuje, že úroveň zostane vyvážená u všetkých zvukov a možno ju nastaviť len v priloženom SW editore / knižnici.
Intuitívne a jednoduché ovládanie

Rozhranie ovládanie bolo upravené s ohľadom na živú produkciu; každý podstatný prvok je rýchlo dosiahnuteľný na čelnom paneli, bez mätúcich ponúk alebo niekoľkých stlačení tlačidiel. Otočné knoby zahŕňajú LEDky, ktoré zobrazujú polohu Knob a možno u nich stlačením obnoviť originálne nastavenie. Pre skutočne rýchle zmeny má SV-1 Black osem rádiových tlačidiel v štýle ovládanie prehrávača v aute, ktorými bleskovo vyvoláte osem obľúbených zvukov a nastavení. Uloženie aktuálneho nastavenia je tiež veľmi jednoduché. Skrátka určíte aktuálne preferované nastavenie, potom stlačíte a podržíte jedno z tlačidiel Favorite; akonáhle začne tlačidlo blikať, znovu je dotlačí a nastavenie je uložené.
Klaviatúra, krivky ladenie

SV-1 je vybavený najlepšie vyváženú hammer mechanikou (RH3) Korg, u oboch verzií, 73 i 88-klávesov. Tlačidlo FUNCTION umožňuje prístup k ôsmim rôznym ladiacim krivkám vrátane temperovaného, ​​stretch ladenie piana, elektrického piana, elektrického krídla, stojatého piana, charakteristických druhov rozladenie a dvoch užívateľsky definovateľných typov (konfigurácia možná v SW editore / knižnici). Celkové ladenie je prístupné aj tlačidlom FUNCTION a pomocou ovládania EQ. V tomto režime je daná koncertná výška klaviatúry (A = 440Hz), ktorú vyvoláte stlačením Knob Treble. Samozrejme, SV-1 Black možné transponovať na ľubovoľnú výšku.
Retro štýl

Je umiestnený do elegantného, ​​dobre stavaného tela, takže SV-1 Black na pódiu pôsobí veľmi elegantne. Dvojica kontrolerov v retro štýle a príjemný čierny povrch robí z SV-1 Black žiaduce a hrateľný nástroj! K voliteľnému, nastaviteľnému a sklápaciemu, pochromovanému alebo čiernemu stojanu získate aj mäkké púzdro.
Konektivita

Profesionálny nástroj by nebol kompletný bez všetkých troch správnych druhov zapojenia. SV-1 Black je vybavený vyváženým XLR a 1/4 „výstupom; ľavým a pravým audio vstupom; MIDI In a MIDI Out jacky, USB MIDI Portom a 3 pedálovým konektory: Damper, Pedal 1 a Pedal 2. Damper pedál je pribalený a ponúka funkciu half-pedálu kvôli autentickej reakciu piana. Pedal 1 slúži pre pedál prepínače a ovláda zvuk piána ako Sostenuto pedál, alebo ako prepínač Fast / Slow v prípade efektu Rotary Speaker. Pedal 2 akceptuje plynulý typ pedálu – je skvelý pre autentické Wah efekty – alebo ďalšie prepínače, takže je určený pre pianovo puritánov, vyžadujúce troch-pedálovú funkciu a ponúka aj ďalšie funkcie Una Chord (soft pedálu).
Editor / Librarian softvér

Už pri vývoji nevídane jednoduchého a ľahko použiteľného nástroja sme vedeli, že medzi hráčmi sú aj tí, ktorí s obľubou skúmajú veci hlbšie. SV-1 SW Editor / Librarian ponúka skvelé, grafické programovanie, vrátane prístupu k určitým parametrom, nedostupným na paneli SV-1 Black. Takže SW Editor / Librarian umožňuje každý zo 36 zvukov a ôsmich obľúbených nastavení naprogramovať a uložiť jednotlivo. Týmto spôsobom potom môžu užívatelia zdieľať a vymieňať si svoje obľúbené nastavenia a Korg dodávať ďalšie zvuky do budúcnosti. SV-1 SW Editor / Librarian beží na Macu alebo na PC a je zadarmo priložený v balení SV-1.