YAMAHA Tyros 5

YAMAHA Tyros 5

na objednávku do 2 dní Cena 3799 €

 


dxbU.tyros5 76 YAMAHA Tyros 5

Yamaha TYROS 5

Piata generácia profesionálnej aranžovacej stanice v 61- klávesovej verzii. Viac ako 300 nových zvukov s technológiou Super Articulation, 40 audio štýlov, ktoré obsahujú slučky zahrané naživo špičkovými hudobníkmi, funkcia „Ensemble Voice“ simuluje hru inštrumentálneho kvarteta, „Organ World“ pre dokonalú simuláciu hry na organe, nová, plne editovateľná efektpvá jednotka, audio funkcie – Pitch Shift, Time Scretch, Vocal Cancel, Audio Multi Pads, pridaný Cross Fader pre rýchlejší balance medzi hlasitosťou MIDI a Audia, exkluzívna nová farba „Titanium“, wireless pripojenie a množstvo iných vychytávok, ktoré robia z nového nástroja Tyros 5 špičku medzi profesionálnymi aranžérmi.

Ďalšie informácie

Dlho očakávaná vlajková loď spoločnosti Yamaha – Tyros 5 s podtitulom „The Power of Reality“ je konečne tu! Tentokrát sa vývojári nechali inšpirovať priamo užívateľmi diskutujúcimi na rôznych svetových fórach a preto nový model Tyros 5 obsahuje najviac vylepšení od jeho vzniku.

Nový dizajn pre Tyros 5

C0Uj.02 detail jpg 300x167 YAMAHA Tyros 5 Model Tyros 5 prešiel výraznými zmenami aj v dizajne. Nielen že je opäť o niečo ľahší ako jeho predchodcovia, čo poteší najmä muzikantov často prenášajúcich nástroj z miesta na miesto, ale dostal do vienka aj novú farbu „Titanium“. Tyros 5 vyzerá ako by bol odliaty z kovu, čo mu dodáva moderný hi-tech vzhľad. Pre väčšiu variabilitu si teraz máte možnosť vybrať zo 61 alebo 76 klávesovej verzie.

Tyros 5 a dotykový displej. Áno, či nie?

QKGi.dotykovydisplej jpg 183x114 YAMAHA Tyros 5 Možno by ste radi privítali dotykovú obrazovku, ale po búrlivých diskusiách sa v spoločnosti Yamaha rozhodli ponechať novému modelu staré dobré tlačidlové ovládanie, aby sa užívatelia, ktorí sú zvyknutí na staršie modely, nemuseli učiť nové ovládanie, ale mohli okamžite, ľahko a bez obáv na javisku užívať bezstarostnú realistickú hru. YAMAHA sa k tomuto kroku podujala nielen z vlastného rozhodnutia, ale hlavne sa inšpirovala z názorov samotných používateľov na celom svete.

Tyros 5 a jeho nové zvuky

Aj vy máte radi tú prirodzenú „špinu“ reálnych akustických nástrojov? Keď saxofonista zahrá glissando, keď sa klarinetista medzi tónmi nadýchne, keď zvuk malého bubna je každým úderom trochu iný, keď  sa pri hre na gitare občas ozve drevo? Potom je nový Tyros 5 určený práve pre Vás! Viac ako 300 nových zvukov obsahuje tieto špecifiká a technológiu AEM ( Articulation Element Modeling), ktorá reprodukuje druhy týchto hracích techník. AEM vyberie optimálny zvuk v reálnom čase z masívnej databázy vzoriek zvukových dát pri hre na klávesnici v reálnom čase.

Už dlhšie túžite mať vo svojom nástroji špecifické zvuky ako cimbal, balalajka, taliansky bandeon, či drumbľu? Chýbajú vám klasické štýly ako polka, valčík alebo čardáš? Ešte nikdy to nebolo jednoduchšie! Tyros 5 je totiž otvorený systém, kde si môžete nové zvuky a štýly jednoducho stiahnuť, čo zaručuje, že tento nástroj vás neomrzí ani po niekoľkých rokoch používania. Muziker odporúča navštíviť stránku spoločnosti Yamaha http://www.yamahamusicsoft.com kde nájdete každý deň množstvo zaujímavého materiálu pre  váš Tyros 5.

Tyros 5 Ensemble Voice

sIqt.ensembles jpg 338x254 YAMAHA Tyros 5 Úplne nová vychytávka, ktorá s Tyrosom 5  urobí vašu hru ešte realistickejšou. Sláčikové, alebo dychové kvarteto ešte nikdy neznelo na klávesovom nástroji tak prirodzene. Všetky štyri nástroje znejú naraz stlačením jediného klávesu, pričom sú ich tóny časovo, dynamicky aj ladením mierne rozhádzané zakaždým inak, takže celkový dojem zo zvuku je až neuveriteľne autentický.

Tyros 5 a Audio štýly

Čo môže byť viac autentickejšie ako hra hudobníka na klasický nástroj? A práve týmto heslom sa nechali vývojári Tyros 5 inšpirovať pri zavedení prevratnej novinky – Audio Styles. Až 40 štýlov v tomto nástroji bolo špeciálne vyrobených pridaním živých zvukových sľučiek, ktoré nahrávali profesionálni hudobníci v rôznych nahrávacích štúdiách po celom svete. Zachovali sa tak všetky špecifiká a nuansy klasických hudobných nástrojov, ktoré je ťažko v klávesovom nástroji napodobniť. Vylepšená Time Stretch technológia sa postará o to, aby pri hre s Audio Štýlom bolo možné meniť tempo, alebo tóninu živých Audio vzoriek bez zjavnej straty kvality.

Tyros 5 a jeho jedinečné štúdiové efekty

innK.distortion03 jpg YAMAHA Tyros 5 BR5o.effects 01 jpg YAMAHA Tyros 5 HhdZ.effects 02 jpg YAMAHA Tyros 5 wKfR.realreverb jpg YAMAHA Tyros 5 So9v.organ04 jpg YAMAHA Tyros 5

Vždy ste obdivovali, ako jednoducho sa dá z nahrávky obyčajného nástoja vytvoriť v štúdiu pridaním rôznych efektov brilantný zvuk? Teraz nemusíte chodiť do štúdia, Tyros 5  je totiž štúdio! Prežente gitarový zvuk cez reálne kombo, pridajte lead zvukom vintage analog efekt, dostane sa s grand pianom do koncertnej sály. Efektová jednotka v klávesovom nástroji nebola nikdy tak prepracovaná ako ju má Tyros 5 práve teraz.

Tyros 5 a ďalšie novinky

OjCf.organ01 jpg 300x227 YAMAHA Tyros 5 Organ World s novými zvukmi organu (Home, Concert, Theatre organ, Vintage and Euro)
Split Feature vám umožní hrať akordy a riadiť štýly pravou rukou a improvizovat s basovou linkou v ľavej ruke.
Vocal Cancel účinne potláča spev, alebo sólový nástroj z audio tracku, následne vie tento audio súbor ľubovoľne transponovať a používať ako karaoke súbor.
Time Stretch and Pitch Shift
Každý spevák má iný rozsah. YAMAHA Tyros 5 vám pomocou funkcie Pitch Shift dovolí transponovať audio súbor bez zmeny tempa skladby, naopak funkcia Time Stretch spomalí, alebo zrýchli audioskladbu bez zmeny tóniny. To všetko s prekvapivo dobrým výsledkom.
Record Styles
Teraz môžete vaše obľúbene štýly nahrávať na harddisk a následne ich využívat v performáciach.
Panel Lock zabráni nežiadúcej manipulácii s nástrojom
4x Sub OUT umožňuje posielať 4 vybrané stopy, alebo skupiny stôp samostatne do mixu, alebo odposluchu.
Vocal Harmony 2 pridáva k vášmu hlasu ďalšie tri vokály. Mikrofón pohodlne nastavíte z hlavného panelu, užívateĺské rozhranie je veľmi intuitívne, graficky príjemne spracované a umožňuje tak ľahko experimentovať s vlastným nastavením mikrofónu, efektovej jednotky a vokálmi.
Crossfader nastavuje hlasitosť mezi prehrávanou MIDI skladbou a audio súborom

rduR.08 jpg YAMAHA Tyros 5

Audio Link Multi Pad teraz umožńuje prehrávať aj audio súbory, ktoré môžu byť transponované, prípadne môźete meniť ich tempo
Hlavný panel bol prepracovaný tak, aby mal užívateĺ nového Tyrosu 5 všetky potrebné funkcie ihneď k dispozícii. Ikony boli kompletne redizajnované.
Váš nový Tyros 5 budete milovať ešte viac po pripojení na iPad/iPhone/iPod Touch. Práca s nástojom a aplikáciami neboli nikdy take zábavné.
Veľmi praktické a jednoduché je zálohovanie celého nástroja pomocou wireless na Dropbox