ROLAND M-200i

ROLAND M-200i

na objednávku 3100 €

 

 

 

 

 

 

 

ROLAND M-200i

32-kanálová Live digitálna mixážna konzola

Nová mixážna konzola M-200i je najmenším prírastkom v rodine V-Mixerov.
Mixpult s 32-mixážnymi kanálmi poskytuje okrem jedného REAC Portu s prenosom 40x40kanálov aj 24 analógových vstupov a 12 analógových výstupov. Najvýznamnejšou novinkou v funkcionalite je natívne prepojenie s tabletom iPad, ktoré značne rozširuje komfort ovládania konzoly a zároveň umožňuje bezdrôtové olvádanie všetkých funkcií konzoly prostredníctvom tabletu. Súčasne je možné ovládať M-200i aj prostredníctvom aplikácie M-200i RCS na pripojenom PC/MAC počítači. Vďaka rôznym možnostiam ovládania, množstvu funkcí, ktoré poznáme z väčších konzol V-Mixer, zvukovej kvalite Roland a širokej konektivite je tento V-Mixer výbornou a cenovo dostupnou možnosťou, ako prejsť na digitálne mixovanie a zároveň si zachovať zadné dvierka v podobe analógovej konektivity.


● 32-kanálový digitálny mixpult (s možnosťou pripojenia a ovládania cez iPad)
● 17 motorizovaných Faderov, samostatné tlačidlá a ovládače pre základné funkcie
● 24 vstavaných vstupov a 14 výstupov s možnosťou rozšírenia na 64 x 54
● plná podpora ovládania všetkých kľúčových funkcií prostredníctvom tabletu iPad
● káblové aj bezkáblové spojenie s iPadom (2 súčasne)
● možnosť rozšírenia o osobnú mixáž a multikanálové nahrávanie/prehrávanie

m200i digrm 01 ROLAND M 200i

Flexibitia a mobilita ovládania tabletom v spojení so spoľahlivosťou a precíznosťou profesionálnej digitálnej mixážnej konzoly

Hybridné ovládanie, ktoré spája dotykové a fyzické ovládače. iPad funguje ako veľký dotykový displej, na ktotom môžete vidieť a intuitívne ovládať efekty a ďalšie nastavenia. Ovládanie hlasitostí pritom zostáva na tradičných motorizovaných faderoch.

m200i ipad ROLAND M 200i

m200i photo03 lg ROLAND M 200iVšetky funkcie, ktoré sú potrebné spoľahlivú live audio produkciu, sú k dispozícii.

Pohodlná mixážna kapacita 32 kanálov + Main / 8 AUX / 4 Matrix výstupy. Na 32 mixážnych kanálov môžete priradiť ktorékoľvek z 24 vstavaných analógových vstupov, 40×40 kanálov REAC Portu, výstupy efektov a USB rekordér.

S využitím iPadu môžete ovládať mixáž M-200i v rôznych situáciách rôznymi spôsobmi zodpovedajúcimi vašim potrebám. Zvukové skúšky môžete robiť pohodlne z pódia albo akéhokoľvek miesta v miestnosti. Zároveň je možné vykonávať všetky operácie aj priamo na konzole s využitím vstaveného displeja a ovládacích prvkov konzoly.

m200i photo04 ROLAND M 200iVšetky vstupné kanály sú vybavené dvomi dynamickými procesormi a 4-pásmovým parametrickým EQ

Každý mixážny kanál je vybavený funkciami Gate/Expander, Compressor a 4-band EQ. Výstupné zbernice Main/8AUX/4Matrix sú všetky vybavené funkciami Compressor, 4-band parametric EQ, Limiter a Delay.

m200i photo06 ROLAND M 200i24×12 analógový I/O a REAC rozšírenia

16 MIC/LINE vstupov, 8 LINE vstupov, 2 MAIN výstupy a 10 konfigurovateľných výstupov. K REAC Portu môžete pripojiť Digital Snake jednotku a značne rozšíriť počet vstupov a výstupov. Konzola je vybavená aj AES/EBU konektormi pre priame pripojenie digitálnych zariadení, ako aj dvomi výstupmi pre slúchadlá.

m200i photo08 ROLAND M 200iŠpičkové predzosilňovače s diskrétnou elektronikou.
Okamžité uloženie/vyvolanie všetkých parametrov

16 vstupov je vybavených špičkovými mikrofónovými predzosilňovačmi s diskrétnou elektronikou. Plne digitálna špecifikácia umožňuje okamžité uloženie a vyvolanie všetkých parametrov (napr. input gain, padding, phantom power). Zároveň môžete plne ovládať parametre pripojenej Digital Snake jednotky.

Štyri všestranné multi-efektové procesory
Štyri multi-efektové procesory môžete ľahko vložiť do ľubovoľného vstupného kanálu, AUX zbernice, MATRIX zbernice a výstupnej zbernice. K dispozícii je 15 typov efektových procesorov, dozvukové procesory Reverb a Delay a tri „vintage“ efekty Roland.

Typy efektov:
Stereo Reverb, REVERB+GATE, DELAY x 2, LONG DELAY, Multi Tap Delay, Cross-modulation Delay, Stereo Chorus, Stereo Flanger, Stereo Phaser, Channel Strip x 2, Pitch Shifter x 2, GEQ, STEREO FLANGER SBF-325, PHASE SHIFTER SPH-323, DIMENSION D SDD-320

m200i photo09 ROLAND M 200iŠtyri vstavané 31-pásmové grafické EQ, nevyhnutné pre frekvenčnú korekciu

31-pásmové grafické EQ sú neoceniteľnou pomôckou pri ozvučovaní živých podujatí. Spolu s nastavením oneskorenia signálu na vystupných a výstupých kanáloch tak môžete detailne prispôsobiť zvukové vlastnosti príslušnému priestoru. Pre priestory, ktoré si vyžadujú ešte podrobnejšie úpravy, môžete využiť ďalšie 4 31-pásmové grafické EQ z ponuky multiefektov.

m200i photo10 ROLAND M 200iVstavaný USB Memory rekordér s nahrávaním
do nekomprimovaného WAV formátu

Ktorýkoľvek z Main/AUX/Matrix výstupov môžete nahrať vo forme 16-bit WAV súboru do vašej USB pamäte pripojenej k M-200i. WAV súbory uložené v USB pamäti môžete prehrávať na ľubovoľnom vstupnom kanáli. Okrem toho môžete využiť USB pamät na uloženie/vyvolanie nastavení M-200i.

Kompletné ovládanie cez iPad umožňuje nové spôsoby mixáže

Nie len zopár funkcií, ale kompletné ovládanie – nový workflow. Ďiaľkové ovládanie všetkých aspektov priamo z tabletu poskytuje pohotovú odozvu a pohodlie. Jednou z významných výhod práce s M-200i je integrácia a kombinácia fyzických ovládačov konzoly s dotykovou obrazovkou tabletu. Bezdrôtovú komunikáciu zabezpečuje bezdrôtový adaptér WNA1100-RL alebo bezdrôtový LAN Access Point, ktorý umožňuje vzdialené ovládanie M-200i z akéhokoľvek miesta – ovládanie M-200i nie je obmedzené len jeho fyzickou pozíciou.

m200i photo11 ROLAND M 200i m200i photo12 ROLAND M 200i m200i photo13 ROLAND M 200i

m200i photo15 ROLAND M 200iDokovací kábel pre pripojenie iPadu
Dokovací kábel poskytuje napájanie pre iPad a zároveň umožňuje ovládanie a komunikáciu bez potreby vytvárať bezdrôtové spojenie.

m200i photo16 ROLAND M 200iVzdialené ovládanie prostredníctvom bežného počítača (PC/MAC)
M-200i môžete ovládať aj prostredníctvom bežného počítača s platnofromou Windows alebo Mac – k tomu slúži špecializovaný software M-200i RCS, ktorý je k dispozícii bezplatne na stiahnutie. Dokonca môžete ovládať M-200i súčasne prostredníctvom iPadu, počítača aj ovládačmi konzoly.

Tri typy bezdrôtového pripojenia
Prepojenie M-200i a iPadu môžete vytvoriť prostredníctvom bezdrôtového adaptéra WNA1100-RL alebo priamym pripojením na LAN. M-200 môžete potom ovládať zo vzdialenej pozície (napr. pódium) prostredníctvom iPadu. V závislosti od situácie si môžete vybrať z troch spôsobov pripojenia: káblové LAN pripojenie, bezdrôtové LAN pripojenie a Ad-Hoc pripojenie.

m200i digrm 04 ROLAND M 200i

m200i digrm 05 ROLAND M 200i

m200i digrm 06 ROLAND M 200i

m200i photo17 ROLAND M 200iRôzne spôsoby nahrávania
pre akékoľvek podujatie alebo aplikáciu

Vďaka tomu, že M-200i je vybavený REAC technológiou, môžete opri mixáži ľahko vytvoriť aj kvalitnú multikanálovú nahrávku. Pripojte sieťový kábel počítača k REAC Portu a s programom Cakewalk SONAR Producer môžete nahrávať až 40 kanálov priamo do počítača. Nahrávku môžete spracovať ihneď po nahraní. Alebo pripojite k M-200i 48-stopový hardwarový rekordér R-1000 a máte k dispozícii kompletné nahrávacie/prehrávacie pracovisko pre virtuálne skúšky, cvičenie a záznam živých vystúpení, bez potreby použiť počítač. S využitím S-MADI prevodníka môžete použiť signál aj na nahrávacích systémoch a vysielacích pracoviskách bežiacich na protokole MADI.
Pre nahrávanie do programu Cakewalk SONAR Producer je potrebný S-RDK Driver Kit a audio interface (Octa-Capture, FA-66 aelbo VS-700R) pre monitoring.

m200i photo18 ROLAND M 200iOvládanie všetkých nastavení a funkcií aj priamo na konzole
M-200i môžete ovládať prostredníctvom motorizovaných faderov a ostatných ovládacích prvkov konzoly aj bez tabletu či počítača. Úrovne parametrov, systémové nastavenia a merače úrovní môžete zobraziť na vstavanom LCD displeji. Ak dôjde k neočakávanému problému s iPadom, všetko môžete skorigovať vstavanými ovládacími prvkami konzoly.

m200i photo19 ROLAND M 200iSystémové vzdialené ovládanie
prostredníctvom MIDI a RS-232, podpora V-LINK

Na zadnom paneli nájdete aj MIDI konektory na komunikáciu s externými zariadeniami, ako aj RS-232C konektor pre integrované ovládanie do inštalácií. MIDI konektory podporujú štandard V-LINK, ktorý umožňuje prepojenie s video zariadeniami Roland – po pripojení video mixpultu (napr. V-40HD Video Switcher) môžete synchronizovať video s ovládaním zvuku.

m200i digrm 07 ROLAND M 200i

sipka ROLAND M 200i Otázka na produkt e-mailom: