PRESONUS StudioLive 16.0.2 | Rytmus KK
PRESONUS StudioLive 16.0.2

PRESONUS StudioLive 16.0.2

NA PREDAJNI 950

 

 

 

1602 top 390 90x86 PRESONUS StudioLive 16.0.21602 rear 390 90x32 PRESONUS StudioLive 16.0.2

 

 

 

Presonus s ďalším prírastkom do rodiny digitálnych mixpultov StudioLive. Nesie označenie 16.0.2 a ponúka rovnakú zvukovú kvalitu, výkon aj integrovaný softvér ako predchádzajúce modely, vrátane možnosti diaľkového ovládania.

Produkt je ocenený cenou MIPA 2012 v kategórii Mixážne konzole (produktové štúdio).

 

 

Malá veľkosť, veľké možnosti
Na ploche cca 0.19 m2 ponúka kompaktný pult 16.0.2 8 mono vstupov a 4 stereo vstupy vybavené 12tich mikrofónovými preamp Xmax Class A solid-state.

Viac ako mixpult – diaľkové a bezdrôtové ovládanie
16.0.2 ponúka 16×16 FireWire rozhranie pre pripojenie k počítaču. S pribaleným nahrávacom a produkčným softvér Capture a Studio One Artist a software pre diaľkové ovládanie Virtual StudioLive predstavuje 16.0.2 integrované riešenie pre ozvučenie aj pre štúdio. Pult možno ovládať aj bezdrôtovo pomocou aplikácií SL Remote pre iPad a iPhone.
Presonus StudioLive našiel svoje využitie aj počas letnej Olympiády v Londýne 2012, ako vysielací mix pre športové štúdio Rádiožurnálu.

Zvuková analýza
Presonus začal integrovať vysoko cenenou Smaart Measurement Technology ™ od Rational Acoustics pre systém zvukovej analýzy a optimalizácie zvuku priamo do ovládacieho panelu Universal Control (ktorý zahŕňa VSL). Smaart je kolekcia meracích nástrojov a techník, ktoré sa zameriavajú na jednotlivé kanály a separátne analyzuje ich úroveň, frekvenciu, priebeh, atď Môžete tak porovnávať vstupné a výstupné úroveň jednotlivých signálov a zistiť tak akékoľvek vykonané zmeny.

130 kvalitných procesorov na dosah ruky
Integrované efektová jednotka Fat Channel ponúka pre každý kanál kompresor, limiter, gate, otočenie fázy, high-pass filter a 3-pásmový parametrický EQ. Ďalej sú k dispozícii dva stereofónne 32-bitové procesory, každý z nich možno použiť ako delay alebo reverb.

MIDI ovládanie
Oproti modelom 16.4.2 a 24.4.2 ponúka 16.0.2 aj MIDI ovládanie. Pomocou nožného pedála alebo pomocou DAW software je možné ovládať tieto parametre pultu:

volume na main outu
volume, nastavenie a priradenie kanálov efektového procesora A a B (reverb, delay)
vypnutie efektu (napr. pre hovorené slovo medzi skladbami)
prepínanie scén

Vďaka MIDI ovládanie nie je potrebné pre základné ovládanie pultu ďalšie obsluhujúca osoba, čo je ideálne predovšetkým pre menšie a barové kapely bez zvukárov.

Editor ‘s Choice Electronic Musician 2012

Mixy môžu byť výkonné a roztomilé
Nováčik z radu StudioLive série skrýva neuveriteľné funkcie do malého, cenovo dostupného mixu pre štúdio aj živé hranie.
Séria Presonus StudioLive bola veľmi úspešná, čo dáva dobrú predstavu o tom, čo sa stane, keď sa povolí uzdy. Zdá sa, že niekto v Presonus chcel malý mix, s Fat Channel, ktorý možno použiť cez FireWire ako zvukové rozhranie, ktoré svoju prácu zastane na koncerte, ale aj v domácom alebo menším štúdiu. Jo, a aby mal 130 procesorov. A softvér pre vzdialené ovládanie. A MIDI. A softvér pre načítanie nastavení a záznam, a … Dobre, už asi máte predstavu, čím si tento mix ocenenie zaslúžil.

Základné rysy

8 mono mic / line vstupov Class A Xmax preamp
4 stereo linkové vstupy s mikrofónovými vstupy Class A Xmax na kanáloch 9,11,13,15 – celkom 12 mic vstupov
4 Auxy (post / pre)
60mm fadery
2 interné efektové jednotky (reverb, delay)
FatChannel na každom kanále (comp, eq, gate, limiter, phase, HPF, stereo link)
31-pásmový grafický EQ na main outu
16×16 FireWire audio rozhranie
Ukladanie a vyvolanie scén
Softvér pre záznam, produkciu a diaľkové riadenie
Ovládanie hlavných parametrov po MIDI
možnosť ovládania z iPadu a iPhone

Systémové požiadavky

Windows 7, Vista, XP (Intel, AMD)
Mac OSX 10.5.2 a vyšší (PowerPC, Intel)
FireWire port