Numa Concert – Studiologic

Numa Concert – Studiologic

na predajni  Cena 1100€ AKCIA

 

 

 

Studiologic Numa Concert je vysoko profesionálny Stage piano s 88 klávesmi, ktoré sa správajú ako u koncertného krídla. Klávesy majú drevené telo s povrchom imitujúcim slonovinu na bielych klávesoch. To všetko ponúka absolútne autentický dotyk, ako na koncertnom krídle. Systém trojitého detekcie zopnutie klávesy umožňuje rýchle repetície jedného tónu.

Nové sample Grand Piano boli nahrávané pomocou profesionálneho vybavenia, klavír bol perfektne naladený a hral na neho koncertné klavirista. Spolu s ďalšími kvalitnými zvukmi ponúka Numa Concert výkon a tvorivú silu, ktorú od vysoko profesionálneho nástroja na koncerte očakávate.

Najmodernejšia technológia samplingu

Nové zvuky Numa concert – Concert Grand a Stage Grand sú postavené na 1GB veľké zvukovej knižnici štúdiovej kvality, ktorá obsahuje záznam zvuku zo všetkých 88 klávesov z 5 rôznych štúdiových mikrofónov, postavených v rôznych vzdialenostiach od klavíra. Jednotlivé tóny boli hrané vo viacerých dynamických úrovniach a výsledok bol zlúčený do stereo stopy s vysokou vzorkovacou frekvenciou a vysokým rozlíšením.

Výsledný zvuk, ako Concert Grand, tak Stage Grand, je postavený na 9 dynamických úrovniach (od ppp = pianissimo, až po ffff = Fortissimo). Rôzne vrstvy sú v reálnom čase interpolovali a prekrývané presne podľa nastavených parametrov hlasitosti.

Masívne drevo, pocit slonoviny, trojité spínacie kontakty

Dokonalá a komplexná kontrola zvuku je možná len vďaka skvelej klaviatúre. Fatar TP/40 Wood sa 3 kontakty na každej klávese a systémom pre meranie hlasitosti s vysokým rozlíšením umožňuje rýchlu repetitívne hru v ľubovoľnej dynamike. Jedinečný povrch vo slonovinovej úprave ponúka dokonalú kontrolu a prirodzený pocit z hry, ako keby ste hrali na skutočný koncertné klavír.

Modeling rezonancie strún

Nové zvuky sú aj naďalej veľmi prirodzené a realistické vďaka novému modelingu String Resonance (rezonancie strún). Tento efekt bol analyzovaný a reprodukovaný tímom Studiologic Lab. Výsledkom je veľmi teplý a realistický výsledok (v porovnaní s inými nástrojmi) s širšou frekvenčnou odozvou.

Modeling rezonancie dosky

Akustický klavír ponúka veľmi rozmanité rezonancie, ktoré sú počuteľné pri hre samotnej, ale viditeľné sú tiež rezonancie s externými zvukovými zdrojmi a to dokonca aj pri stlačenom tlmiacim pedálu. Táto rezonancie je tak jasná, že ladiči klavírov pri svojej práci dokonca používajú rôzne spôsoby tlmenia. Tieto rezonancie sú ale súčasťou prirodzeného zvuku a množstvo rezonancie, spolu s rezonanciami strún, je u nástroje Numa Concert možné ovládať od úplného vypnutia, až po výrazný zvukový efekt. K dispozícii je 10 rôznych krokov.

DSP technológia Studiologic

Interné spracovanie je postavené na výpočtoch s plávajúcou desatinnou čiarkou, čo je najpresnejší metóda, ktorá sa používa v najprofesionálnejších zariadeniach a počítačoch. To umožňuje dokonalý výpočet každého kroku v procese generovania zvuku, od oscilátora, až po 2 až 4 pásmové digitálne filtre (s ovládaním ADSL). Súčasťou je tiež fyzikálne modelovanie, ktoré už bolo použité v starších nástrojoch Studiologic, ako je celosvetovo uznávaný Studiologic Organ. Vysoko kvalitné a inovatívne post-procesing ponúka ovládanie basov / výšok, čo ponúka ďalšiu možnosť okamžitého ovládania zvuku, ktoré máte vždy na dosah.

Výpočtový výkon

Interné 300 MHz hodiny umožňujú systému vykonávania neuveriteľných 2400 MIPS (milión inštrukcií za sekundu), čo zodpovedá 1800 MFlops (milión plávajúcich čiarok za sekundu). Vďaka tomu je možné dosiahnuť maximálnu celkové latencie od 4,5 do 6 ms, čo v praxi znamená zvuk bez meškania v akejkoľvek situácii.