NORD PIANO 4

NORD PIANO 4

na predajni Cena   2400 €   

 

 

 

 

Štvrtá generácia stage piána Nord ponúka rozšírenú polyfóniu, úplne plynulé prechody medzi programami, kreatívne filtre pre úpravu farby zvuku alebo možnosť nastaviť crossfade body u funkcií layer a split. Samozrejme nechýba prémiová klaviatúra s tromi senzormi a technológie Virtual Hammer Action pre absolútne verný klavírny prednes.

A aké ďalšie novinky toto stage piano ponúka? Napríklad vylepšené možnosti organizovania programov (vrátane copy / paste), ku ktorým možno novo rýchlo pristupovať aj pomocou číselných tlačidiel, pamäť 512 MB pre knižnicu Nord Sample Library 3.0 v Sample Synth sekcii alebo nový reverb s režimom Bright.

Klávesnica tohto Stage Piána verne simuluje kladivkovou mechaniku známu z koncertných krídel. Každá klávesa je snímaná pomocou troch presných senzorov, vďaka ktorým sú jej jednotlivé pohyby zaznamenávané s neuveriteľnou presnosťou a dynamika hry tak reaguje aj na tie najjemnejšie detaily. Technológia Nord Virtual Hammer Action navyše umožňuje na jednej klávese zahrať tón, bez toho aby ste z nej úplne zdvihli prst a utlmili doznievajúcej „strunu“. Repetície tónov sú tak veľmi plynulé a prirodzené. Bez obáv možno tiež hrať na akomkoľvek mieste jednotlivých kláves – zvuk je rovnaký, ako by ste hrali na akustické piano. Klávesy sú presne kalibrované, s pridanou hmotnosťou. Dojem z hry je tak naozaj veľmi realistický.

Nord Piano 4 obsahuje 1 GB pamäte pre zvuky z cenené Nord Piano Library so starostlivo nasamplovanými zvuky akustických i elektrických nástrojov. Továrni je nastavené 6 typov nástrojov (krídlo, pianíno, elektrické piano, Digital, Layer, Clavinet a cemballo) a každá kategória pojme na 20 rôznych modelov.

Piano sekcie umožňuje nastavenie rezonanciu strún (harmonické rozeznívání ďalších strún nástroja pri stlačení klávesy), zmäkčenie tónu pri opúšťaní klávesy (ideálne pre jemná legát), nastavenie pedálov, ktoré môžete využívať rovnakým spôsobom ako u akustických nástrojov, vrátane všetkých fines a dokonca nastavenia zvuku charakteristického pre zošliapnutí a pustenie pedálu.

Syntezátorový sekcia ponúka 512 MB pamäte pre zvuky z Nord Sample Library vrátane exkluzívnych zvukov Mellotron a Chamberlin. Knižnica zvukov je neustále aktualizovaná a prístup k nej je pre majiteľov piana úplne bezplatný – výmenu zvuku ľahko urobíte pomocou aplikácie Nord Sample Editor. Pomocou potenciometrov možno nastavovať parametre Attack, Decay a Release. Nastaviť je možné aj dynamické parametre zvuku a zvoliť medzi použitím Volume a Sustain pedálu.

Efektová sekcia je rozdelená do niekoľkých skupín. Prvý ponúka efekty ako Pan, Tremolo, Wah-Wah a Ring modulátor, druhá Phaser, Flanger, Chorus, Vibe s nastaviteľnou hĺbkou efektu. Samotná sekcia je určená efektu stereo Delay s funkciou Tap Tempo, nasleduje trojpásmový ekvalizér, simulácia zosilňovača alebo Compressor a nechýba ani samostatná sekcia pre Reverb s režimami Room, Stage a Hall, ktorým novo pribudol režim Bright.
vlastnosti

Klaviatúry: Hammer Action (HA)
Typ klaviatúry: Kladivková, plastová
Povrch klaviatúry: Hladký
Počet klávesový: 88
Automatické sprievod: Nie
Počet zvukov: 120
Vstupy: 2x Pedal, Line Jack 3,5 mm TRS
Výstupy: Headphone Jack 6,3 mm TRS, 2x Line Jack 6,3 mm TS
Polyfónia: 120
USB to host: Áno
USB to device: Nie
USB midi: Áno
Ozvučením: Nie
Obsah balenie: napájací kábel, NORD Triple Pedal, DVD, manuál
Šírka: 1287 mm
Hĺbka: 340 mm
Výška: 121 mm
Hmotnosť: 18,5 kg
Farba: Červená