NORD DRUM 3P

NORD DRUM 3P

na objednávku Cena   650 €   

Nord Drum 3P je bicí syntezátor nabitý množstvom zvukov a pokračovateľ úspěšného modelu Nord Drum 2.

Oproti svojmu predchodcovi disponuje niekoľkými novinkami. Tou hlavnou je šesť padov, ktoré sú vo verzii 3P zabudované priamo v syntezátore. Premenou prešlo aj užívateľské rozhranie, ktoré je teraz oveľa prehľadnejšie a umožňuje rýchlejší výber zvuku. Zvuky jednotlivých bicích sú naviac radené v príslušných knižniciach (kopáky, snare atď.). Po novom môžete tiež každému zo šiestich zvukov priradiť Reverb alebo Delay a nastaviť ich úroveň.

Každý zo 6 kanálov je vybavený troma sekciami pre zvukovú syntézu a mixom pre ich vyváženie. Sekcia „Tone“ vytvára telo zvuku a pracovať dokáže s běžnými aj veľmi komplexnými zvukovými vlnami. Je možné pracovať s low-pass filtrom a parametrami ako sweep pre dynamickú funkciu LPF, punch pre zosilnenie attacku, decay upravujúci dĺžku doznievania, pitch odstupňovaný po štvrťtónoch a samozrejme bend pre dynamickú úpravu výšky tónu. Sekcia „Noise“ slúži k obohateniu zvuku o textúru rôznych farieb. Posledná sekcia „Click“ pracuje najmä s attackom a ponúka 27 rôznych nastavení.

Nord Drum 3P samozrejme umožňuje pracovať aj s efektami – najprv ide o Distortion / Crush efekty, ktoré reagujú na signál z Tone a Noise sekcií, kompletný zvuk sa dá potom ďalej modelovať pomocou EQ a Repeat efektu, ktorý funguje v podstate ako MIDI delay.

Samozrejmosťou je rozhranie MIDI pomocou ktorého môžete Nord Drum 3 pripojiť k počítaču alebo tabletu a pohodlne nastavovať jednotlivé parametre alebo vytvárať sekvencie. Nord Drum3 funguje skvelo tiež ako kontrolér vašej obľúbenej hudobnej aplikácie.

Či sú už elektronické bicie vašou doménou alebo si len chcete rozšíriť zvuk, doporučujeme Nord Drum 3P určite vyskúšať.