L1® Model II set s basovým modulom B2 a zvukovým procesorom ToneMatch®

L1® Model II set s basovým modulom B2 a zvukovým procesorom ToneMatch®

na predajni

Cena €3100
 
 
 
 
Odporúčaný pre max. 500-členné publikum
Členené pole s 24 reproduktormi zabezpečuje 180-stupňové zvukové pokrytie
Vytvára tonálne najvyváženejší zvuk s malým poklesom hlasitosti pri narastajúcej vzdialenosti
Rozložiteľné diely systému umožňujú efektívnu prepravu, inštaláciu a rozloženie
Štvorkanálový zvukový procesor ToneMatch® s efektmi štúdiovej triedy
Priložený jeden basový modul B2

Vylepšite svoje vystúpenia so systémom L1® Model II, naším najpokrokovejším prenosným zosilňovacím systémom pre hudobníkov, DJov alebo rečníkov. Tieto reproduktory prinášajú 180° horizontálne zvukové pokrytie a našu najhladšiu zvukovú charakteristiku – naprieč javiskom a celou miestnosťou. Zvukový procesor ToneMatch® ponúka sadu efektov štúdiovej triedy a nástrojov na úpravu zvuku, ktoré vám pomôžu vytvoriť presne ten zvuk, ktorý hľadáte. Obsahujú jeden basový modul B2 na zvýšenie flexibility a ešte vyšší výkon v oblasti nízkych tónov.
Náš najprenosnejší zvukový systém pre hudobníkov spája Bose L1® Model II so zvukovým procesorom T1 ToneMatch®. Tento profesionálny koncertný zvukový systém poskytuje široké pokrytie, prirodzené vyváženie zvuku a sadu efektov štúdiovej triedy a nástrojov na úpravu charakteru signálu. A je plný patentovaných technológií od spoločnosti Bose, ktoré vylepšujú zosilňovaný zvuk.
Zvukové výhody – iba od značky Bose
Rovnako ako originál, oceňovaný reproduktorový systém Bose L1®, aj zvukový systém Model II je komplexná inovácia, ktorá nahrádza štandardné monitorovacie reproduktory, mixážne pulty a zosilňovacie systémy. Prelomový systémový reproduktor vytvára široké a rovnomerné zvukové pole s pokrytím takmer 180 stupňov – na javisku aj v obecenstve až do niekoľko stoviek ľudí – len s malým poklesom hlasitosti a zvukového zafarbenia.
Súčasťou systému Model II je aj technológia reproduktorov Articulated Array pre ešte lepšie vyváženie zvuku. Reproduktor má 24 vertikálne umiestnených meničov, ktoré vďaka presnému zameraniu vytvárajú v miestnosti čistejšie výšky a konzistentnejší zvuk. Aj ľudia, ktorí budú sedieť po stranách týchto javiskových reproduktorov, si vychutnajú správne vyvážený a detailný zvuk.
Výkonný, viackanálový zvukový procesor
Spojenie zvukového procesora T1 ToneMatch® so systémom L1® rozšíri vaše možnosti pripojenia ďalších hudobných nástrojov a mikrofónov. Procesor ToneMatch® môžete tiež použiť na doladenie zvuku pomocou výkonných nástrojov na úpravu charakteru signálu.
Kompaktný štvorkanálový procesor vám umožní pohodlne vyberať z knižnice predvolieb ToneMatch®. Dotykom jediného tlačidla získate prístup k stovkám precíznych úprav zvuku hudobných nástrojov a mikrofónov. Procesor ponúka aj kompletnú sadu reverbov štúdiovej triedy, doplnkových efektov a predvolieb na úpravu dynamiky zvukového signálu. K systému L1® Model II sa pripája rýchlo a bez najmenších komplikácií jediným digitálnym káblom.
Plné a flexibilné basy
Výkonný basový modul B2 prináša skvelý výkon v oblasti nízkych frekvencií. Oceníte ho vždy, keď budete chcieť dosiahnuť mohutné basy pred väčším publikom. Flexibilitu modulu zvyšujú tri dostupné nastavenia. Normálne nastavenie je ideálne pre basovú gitaru alebo mikrofón pre kopák. Vyššie nastavenie je určené pre oblasť prehrávania hudby/DJing. A nižšie nastavenie skvele funguje s akustickou gitarou a vokálmi.
K jednému napájaciemu stojanu L1® môžete pripojiť jeden basový modul B2. A voliteľný výkonový zosilňovač PackLite™ vám umožní pridať druhý basový modul B2 a dosiahnuť tak maximálny výkon v oblasti dolných frekvencií.
Ľahký a jednoduchý
Napájací stojan systému L1® Model II váži iba 10,7 kg a má štyri zasúvateľné nohy. Vďaka tomu sa ľahko prenáša a zapája. Na napájacom stojane sa nachádza aj zjednodušená ovládacia časť. Jednoduchý vstup linkovej úrovne môžete použiť na pripojenie hudobných nástrojov, mikrofónov, mixážnych pultov, notebookov, MP3 prehrávačov alebo DVD systémov.
Všetky časti systému sú vyrobené tak, aby zvládli aj prevoz. Reproduktor má odolnú a zosilnenú mriežku. Súčasťou každej súpravy sú vypchaté ochranné puzdrá na prenášanie hlavných komponentov.

Reproduktorová technológia Spatial Dispersion™ používa šesť malých meničov uchytených pod presne stanoveným uhlom v tenkom vertikálnom kryte. Táto špeciálna technológia od Bose zaistí takmer 180° horizontálne zvukové pokrytie. Zvuk zostáva konzistentný dokonca aj na úplných okrajoch systému.

Integrované výkonové zosilňovače v napájacom stojane zaisťujú čisté a presne zosilňovanie pre systém L1® Model II s maximálne dvomi basovými modulmi B1 alebo jedným basovým modulom B2.

Zásuvka ToneMatch® na napájacom stojane slúži na prenos digitálneho zvuku a napájania do zvukového procesora ToneMatch®.

Analógový vstup, ovládací prvok na doladenie a LED indikátor signálu/prekročenia max. úrovne pre analógový vstup linkovej úrovne so 6,35 mm (1/4“) TRS zásuvkou (jack). Je možné použiť na pripojenie hudobných nástrojov alebo iných zdrojov zvuku, ako sú DJ mixpulty, MP3 prehrávače, počítače alebo DVD systémy.

Výstup do basového modulu prenáša zosilnený nízkofrekvenčný signál do jedného alebo dvoch basových modulov B1 alebo do jedného basového modulu B2. Po pripojení basových modulov systém L1® automaticky nastaví vhodnú ekvalizačnú krivku.
Basový linkový výstup prenáša výstup basového signálu z DSP. Pripája sa 1/4″ TRS káblom. Môžete ho použiť na pripojenie k aktívnemu subwooferu, doplnkovému zosilňovaciemu systému alebo k zosilňovaču Bose® PackLite® s maximálne dvomi ďalšími basovými modulmi.

Zasúvateľné nohy zaistia stabilitu napájacieho stojana L1® Model II s reproduktorom. Štyri zasúvateľné nohy sa dajú naraz vyklopiť z napájacieho stojana. Urýchľujú inštaláciu a uľahčujú prepravu.

Pohodlné puzdrá – samostatne pre reproduktor, napájací stojan a basový modul – zjednodušia cestu na vystúpenie alebo z neho.
Kompaktná zostava sa ľahko prenáša, zapája a rozoberá. Vďaka malým rozmerom potrebuje oveľa menej miesta, než by vyžadovali tradičné reproduktory pri rovnakom vystúpení. Do seba zapadajúce zakončenia vám umožnia bezpečne spojiť dva moduly.

Efektívny dizajn zahŕňa dva 25,4 cm meniče s vysokým výkonom a zdvihom, ktoré vytvárajú hlboké a silné basy aj napriek malej reproduktorovej skrinke. Tri úrovne nastavenia zvyšujú flexibilitu výstupu. Po pripojení k napájaciemu stojanu sa obvody aktívneho ekvalizéra postarajú o automatickú úpravu úrovne basového signálu.

Integrovaný zvukový procesor ToneMatch® a použité zvukové technológie ponúkajú štyri nezávislé kanály s podporou knižnice predvolieb ToneMatch® na úpravu zvuku z hudobných nástrojov a mikrofónov, špeciálny ekvalizér zEQ a kompletný rad efektov štúdiovej triedy a zvukových procesorov.

Špeciálne predvoľby ToneMatch® optimalizujú výkon systému L1® tak, aby zodpovedal zamýšľanému prirodzenému zvuku špecifických hudobných nástrojov a mikrofónov použitých na snímanie vokálov. Viac ako 100 predvolieb je rozdelených do skupín s rýchlym prístupom. Je ich možné nezávisle na sebe priradiť ľubovolnému kanálu. Po pripojení zvukového procesora ToneMatch® k počítaču prostredníctvom USB rozhrania môžete do systému nahrávať aj bezplatné aktualizácie.

Špeciálna technológia zEQ automaticky upraví rozsah ovládacích prvkov na nastavenie charakteru zvuku tak, aby vyhovovali vášmu hlasu alebo zvuku hudobného nástroja. Uľahčuje doladenie celkového zvuku. Štandardné mixážne pulty mávajú zvyčajne pevne nastavené ekvalizačné rozsahy, ktoré nedokážu vždy upraviť želané frekvencie. zEQ však presne definuje dolný, stredný a horný frekvenčný rozsah rôznych zdrojov zvuku.
Jednopásmový ekvalizér ParaEQ sa zameria v každom kanále na presne určenú frekvenciu. Je to cenný nástroj určený na úpravu problematických frekvencií v niektorých priestoroch.
Päť typov globálnych reverbov (malý, stredný, veľký, „plate“ a jaskyňa) s možnosťou nastavenia parametrov decay/mix/brightness u každého kanála.
Tri typy oneskorenia (analógové, digitálne a páskové) je možné nezávisle priradiť vybraným kanálom a u každého kanála ovládať čas spätnej väzby a pomer medzi originálnym zvukom a zvukom s efektom. Napríklad môžete nastaviť páskové oneskorenie pre hlas na kanáli 1 a analógové oneskorenie pre gitaru na kanáli 2.
Desať modulačných efektov (tri typy efektu chorus, dva typy flange, štyri typy phaser a jeden vintage tremolo) je možné nezávisle priradiť vybraným kanálom a u každého kanála ovládať určené parametre.
Sedem typov dynamických efektov (tri kompresory, limiter, de-esser, kick gate a noise gate) je možné priradiť nezávislým kanálom.
Scény umožnia uložiť, vyvolať a upraviť aktuálny stav všetkých kľúčových nastavení zvukového procesora ToneMatch®. Táto funkcia uľahčí inštaláciu pri opakovanom používaní systému L1® na rôznych miestach. Zvukový procesor integruje šesť scén od Bose, päť vlastných scén a päť zdieľaných scén, ktoré môžete poskytnúť iným majiteľom systému L1®.
Chromatická ladička na pohodlné ladenie hudobných nástrojov.
Veľký, podsvietený displej s intuitívnym rozložením a zreteľným označením režimov a nastavení.
Otočný ovládací prvok na rýchly výber režimov, efektov a parametrov, vrátane predvolieb zvukového procesora ToneMatch®, zEQ, ParaEQ, reverbov, oneskorení, modulátorov, dynamických efektov, scén a ladičky. S jasným rozložením parametrov do kruhu.
Režim Aux (kanály 1 – 3) prenáša neupravovaný pre-fader alebo post-fader zvuk jednotlivých kanálov do výstupu aux, ku ktorému je možné pripojiť ďalšie systémy L1® alebo nahrávacie zariadenia. Nezávislé ovládanie úrovne umožňuje dosiahnuť optimálny výstup signálu.
Možnosť nastaviť hlasitosť jednotlivých kanálov, vypnúť zvuk jednotlivých kanálov alebo vypnúť všetky efekty u vybraných kanálov (1 – 4/5).
Ovládač celkovej hlasitosti slúži na nastavenie celkovej úrovne hlavného výstupu.
Fantómové napájanie +48 V pre mikrofóny pripojené ku vstupným kanálom 1 – 3.
Kábel ToneMatch® prenáša audio signály a zabezpečuje napájanie zvukového procesora ToneMatch® z napájacieho stojana L1®.
Montážna lišta a držiak slúžia na bezpečné uchytenie zvukového procesora ToneMatch® k reproduktoru L1®.
Kryt a puzdro na prenos pomáhajú chrániť procesor pri skladovaní a preprave.