KORG PA 900

KORG PA 900

do 2 dní 1699€

 

 

 

DEMO

ZVUKY

ŠTYLY

VOCAL PROCESOR

NAHRÁVANIE

 

Najnovšia NOVINKA so serie PA

Korg oznamuje ďalší prírastok slávnej PA séria , ktorým je model Pa900 . Ten ponúka veľké množstvo nových zvukov ( ich maximálnu realistickosť oi podporuje funkcie Defined Nuance Control ) a hudobných štýlov , ktoré pokrývajú najrôznejšie žánre z celého sveta . K tomu je nutné pripočítať naozaj intuitívne ovládanie a tiež výkonné ozvučenie – je to skrátka arranger keyboard , ktorý vyhovie aj tým najnáročnejším hráčom .

Zvukový engine Pa900 ponúka dvakrát tak veľkú PCM pamäť akú má doteraz najpredávanejší model PA600 , a napríklad kapacitu u užívateľskej (User ) PCM pamäti o obsahu 192MB . Podobne bol zväčšený počet pozícií uživatelkých Štýlov , a to na maximum až 1200 štýlov . Vylepšenia sa dotkla aj vstavaného ozvučného systému , ktorý sa tak môže pochváliť silným a bohatým zvukom . V ponuke ďalej nájdete funkcie TC Helicon Vocal Harmonizer , MP3 prehrávač a Dual Crossfade Sequencer , ale napríklad aj video výstup – takže vaše publikum môže spievať podľa zobrazovaného textu. To všetko potom u Pa900 završuje vydarený dexing nástroje a vysoko kvalitné prevedenie , vďaka ktorým nový model vynikne na každom pódiu !

Vďaka zvýšenému výkonu a mnohým novým funkciám predstavuje Pa900 úplne nový štandard v triede arranger keyboardov , keď prináša početné vylepšenia oproti predchádzajúcemu Pa800 , ktorý bol sám o sebe pojmom tejto kategórie nástrojov . Korg tak teraz ponúka úplne novú úroveň funkčnosti a dizajnu , a to všetko pritom za priaznivú cenu .

PA600 vlastnosti :

Vylepšený zvukový engine RX ( Real eXperience ) .
Rozsiahla pamäťová kapacita – plus až 192 MB užívateľských PCM dát – zaručuje najlepšiu možnú kvalitu zvuku .
Tri prepínače s priraditeľnou funkcií a štvorcestný joystick umožňujú dokonalú kontrolu zvuku ( DNC – Defined Nuance Control ) .
61 klávesov s dynamikou a aftertouch .
Tenký a kompaktný , odľahčený dizajn .
Veľký dotykový TouchView ™ 7 “ TFT displej .
Intuitívne ovládanie prostredníctvom grafického rozhrania , s novou funkciou Search pre rýchle vyhľadávanie .
Zlepšený systém reproduktorov garantujúci silný a čistý zvuk .
Vylepšenie výberu u Štýlov a Performance ; cez 400 prednastavených Štýlov , každý so 4 variáciami a 4 Fill In + Break , plus 15 užívateľských bánk na uloženie obľúbených alebo upravených Štýlov a nastavenia .
Prepracovaný režim Guitar Mode 2 pre ešte realistickejší gitarové party .
Funkcia Chord Sequencer pre okamžité nahrávanie akordov .
4 Stereo Master efekty ( 125 FX typov ) + 2 Global efekty ( Limiter , EQ ) .
TC Helicon 3 – hlas Vocal Processor so 4 efekty .
Duálny MP3/MIDI prehrávač s funkciou nahrávania , tiež funkcia Vocal Remover ( stíšenie vokálov ) .
Vylepšená kompatibilita s textami ( + G ) u MP3 .
Vylepšená zvuková kompatibilita pre skladby formátu GM a GS .
Plne programovateľná SongBook databázy zahŕňajúce Štýly , SMF , Karaoke , MP3 s okamžitým obnovením ktoréhokoľvek nastavenie skladby .
Multijazyková znaková sada . Texty piesní tak možno zobrazovať v ich pôvodnom jazyku ( s výnimkou orientálnych a arabských písmen * ) .
Nová funkcia importu SoundFont .
Hromadné ukladanie dát na Micro SD .

Nový model Pa900

Korg je pôvodcom väčšiny najlepších a najúspešnejších výrobkov z kategórie arranger keyboardov , ktoré používajú desiatky tisíc profesionálnych muzikantov po celom svete . Tí pritom dlhodobo oceňujú hlavne magickú kombináciu špičkovej zvukovej kvality a bohatej ponuky funkcií . Unikátny systém Korg RX ( Real eXperience ) teraz dokonale prepojil túto bohatú históriu s novými technológiami , a vznikol tak úplne nový štandard arranger keyboardov , vybavený naviac aj báječne jednoduchým ovládaním – to je Korg Pa900 .
Klaviatúra s prirodzenou odozvou

61 kláves ponúka bezchybnú , úplne prirodzenou herné odozvu , dynamiku a funkciu aftertouch , vďaka čomu vyhovie každému hráčovi .
Kompaktný , výkonný a ľahko ovládateľný

Model Pa900 bol navrhnutý tak , aby aj napriek neveľkej rozmery vyzeral reprezentatívne. O jeho kvalitách však každého nepochybne presvedčí najmä zvukový výkon , zaistený ozvučným systémom 2×20 wattových zosilňovačov a štyroch reproduktorov v bassreflexovou usporiadaní . Hlavný panel bol prepracovaný a optimalizovaný tak , aby usporiadanie tlačidiel a ovládacích prvkov bolo úplne prirodzené . Grafické užívateľské rozhranie na veľkom dotykovom displeji je tiež upravené a je prehľadnejšia , s detailnejšími ikonami a ďalšími zobrazovanými objektmi . Aby si každý muzikant mohol prispôsobiť ovládanie nástroja úplne podľa svojho , sú tu ďalej dva rôzne režimy ovládania : Easy a Expert . V režime Easy sa zobrazí len tie najdôležitejšie funkcie , čo sa hodí najmä začiatočníkom alebo pri hraní naživo . Režim Expert je potom určený na komplexnú editáciu zvuku prostredníctvom všetkých dostupných funkcií . Keď si nepamätáte , kde ste si uložili súbor , skladbu alebo štýl , k ich nájdeniu môžete použiť úplne novú vyhľadávaciu funkciu Search .
Bezkonkurenčná kvalita zvuku

Vďaka sofistikovanému zvukovému engine ponúka Korg Pa900 dychberúci zvuk . Vysoko kvalitný engine je navyše doplnený funkciami RX ( Real eXperience ) a DNC ( Defined Nuance Control ) , ktoré pomáhajú detailne dotvárať aj tie najjemnejšie nuansy zvukov , ktoré hráte . Ovládanie joystickom bolo rozšírené o prepínače s možnosťou priradenia funkcie , takže ovládanie je teraz ešte komplexnejší . Vďaka DNC môžete tiež verne napodobniť jemné zmeny v artikuláciu , typické pre väčšinu akustických nástrojov – napríklad zmena tónu podľa nádychu hráčov u saxofónu , klarinetu a ďalších dychových nástrojov , alebo špecifické zmeny tónov hraných sláčikom na rôzne strunové nástroje . Veľa nahrávacích hodín strávených s tými najlepšími muzikantmi sa odrazila v celkovej kvalite urobených zvukov , ktoré sú lepšie ako kedykoľvek predtým . K dispozícii je teda viac ako 1100 zvukov , vrátane nového stereo grand piana ( s napodobením rezonancie strún a realistickými efektmi pedála ) a nového elektrického piana prevzatého zo slávneho stage piána KORG SV – 1 ; ďalej nové dychové nástroje , basgitary a gitary ; plus mnoho ďalších . Bicie stopy môžete vytvárať presne podľa svojich potrieb vďaka viac než 70 sadám bicích zvukov , pomôže vám pritom aj funkcia Drum Family Easy Editing , ktorá ponúka úplnú kontrolu pri nastavení hlasitosti , ladenie , EQ a ďalších parametrov . Využiť ďalej môžete až 192 MB ( PCM User memory ) pamäte , takže si môžete jednoducho pridávať aj vlastné zvuky . Zvuková banka General MIDI ( GM ) bola upravená a je tak kompatibilnejší so súbormi formátu GM . Model Pa900 navyše vie nahrať formát Korg , WAV , AIFF , SoundFont a exportovať vo formátoch WAV alebo AIFF . Zvuky možno plne editovať , a navyše u každého tónu teraz môžete použiť až 24 oscilátorov !
Novinka , ktorá má Štýl

Kvalitné efekty nie sú už len zaujímavú hudobnú ozdobou , ale práve ony do značne miery určujú moderné muziku ! Značka Korg je pritom známa tým , že používa efekty v špičkovej štúdiovej kvalite , a model Pa900 potom ponúka to najlepšie z našich efektov . U každej skladby je možné použiť až 4 stereo digitálny multiefektový procesory . Vyberať môžete zo 125 typov efektov , počnúc štandardnými typy ako je reverb a delay , cez klasické efekty až po tie moderné a neobvyklé . K tomu naviac každá zo stôp ponúka EQ s možnosťou nastavenia basov , stredov a výšok ( Low , Mid a High ) . Pre režim Song Play možno vytvoriť a uložiť vlastné nezávislé nastavenie EQ , vďaka čomu môžete presne podľa svojich potrieb přizpůsobt prehrávanie ktoréhokoľvek MIDI súboru . Potrebujete ľahší basy ? Uložte si potrebné nastavenia ekvalizéra , a basy sa príslušným spôsobom zoslabí u každej skladby . Zvukový výstup Pa900 navyše môžete upraviť pomocou limitéru a finálneho , 4 – pásmového parametrického EQ . Tým si môžete upravovať podľa ľubovôle celkový výsledný zvuk , čo sa hodí napríklad na rýchlu a účinnú korekciu zvuku pri živých vystúpeniach .
TC Helicon ® Voice Processor

Dlhodobá spolupráca medzi značkou Korg a celosvetovým lídrom v oblasti úprav a spracovania vokálov , značkou TC Helicon ® , pokračuje tiež u Pa900 . Nové funkcie a algoritmy združené v TC Helicon Voice Processor zaistí najlepšiu možnú kvalitu vašich vokálov . K dispozícii sú 3 realistické hlasy , ktoré možno ovládať cez klaviatúru alebo prostredníctvom MIDI . Ďalej možno využiť 4 bloky efektov , vrátane Reverb , Delay , EQ a Dynamics . Aby výsledné vokály boli skutočne profesionálny a ich ovládanie ľahšie , boli na čelný panel pridané tlačidlá , ktorými sa kontrolujú najdôležitejšie funkcie vokálov .
Prehrávač / Sekvencer

Známy prehrávač Korg XDS Crossfade Dual Sequencer Player teraz ponúka podporu pre “ MP3 + G “ (známe tiež aké MP3 + Graphics , čiže hudba a text ) u MP3 súborov , a to pre väčšinu používaných formátov textu. Táto nová funkcia umožňuje simultánne zobrazovanie piesňových textov na vstavanom TFT displeji , alebo na externom monitore . Ďalej je tu tiež funkcia Marker Function , dovoľujúci presunúť sa priamo na vopred určené miesto v skladbe . Možno prehrávať súčasne dva rôzne MP3 alebo MIDI súbory , a tieto MP3 a MIDI súbory možno tiež transponovať , zrýchľovať alebo spomaľovať . Pomocou funkcie Vocal Remover možno u MP3 súborov stlmiť spev . 16 – stopý sekvencer ponúka pokročilé možnosti sekvencovania , ale navyše aj rýchlu a jednoduchú tvorbu piesní prostredníctvom funkcie Backing Sequence . A pretože Pa900 je naozaj na úrovni , vie toto všetko súčasne i nahrávať ! Môžete teda začať prehrávať nejakú pesničku , k tomu hrať na klávesy , alebo spievať – a to všetko sa nahrá vo formáte MP3 a uloží buď do vnútornej pamäte , alebo na externý USB disk . K dispozícii je ďalej tiež aplikácia Score Viewer pre zobrazenie prehrávanej skladby vo forme notového záznamu , vrátane textov a akordických značiek . Začiatočníci určite tiež ocenia možnosť zobrazenia názvu tónu vedľa príslušné noty .
SongBook

Funkcie zvlášť užitočná pre živé vystúpenia , to je SongBook – čiže plne programovateľná hudobné databázy s možnosťou vyhľadávania . Každá pozícia v zozname tejto funkcie pritom obsahuje všetky nastavenia potrebné k prehranie príslušnej skladby . SongBook vie tiež používať štýly , MIDI súbory alebo MP3 skladby , okamžite k tomu zobrazí aj doplnkové informácie ako sú názov skladby , žáner , autor , tempo , FX nastavenia a veľa ďalších . Skrátka všetko , čo potrebujete na prehrávanie skladieb , nájdete práve v SongBook , jedinečnej funkcii pre prehrávanie hudby ktorú ponúka iba Korg .

( * STS – Single Touch Settings je pamäť , ktorá vyvolá zvuky pre všetky stopy v reálnom čase . )

Čo ste u nás hľadali: