KORG KRONOS 2-73/2015

KORG KRONOS 2-73/2015

 

na objednávku   3999€

KRONOS prináša znovu tú tajomnú mágiu, napätie a prísľub netušeného, ​​ktoré dokážu ponúknuť len celkom prelomové nástroje. Každá z technológií pre tvorbu súčasnej muziky bola na tomto modeli prepracovaná, vylepšená a všetky sú potom k dispozícii na jednom nástroji. Rôzne tu využité techniky generovania zvuku predstavujú to najlepšie z dostupných možností. Vstavané efekty otvárajú netušené možnosti na spracovanie akéhokoľvek interného alebo externého zvuku. Viacstopové audio a MIDI nahrávanie vytvára z tohto nástroja kompletné a pritom mobilný hudobné štúdio. Medzi ovládacími prvkami nájdete napríklad duálny joystick, špičkovú klaviatúru, ale najmä aj revolučný dotykový TouchView ™ displej. Najlepšie na tom všetkom je ale spôsob, akým v sebe KRONOS komplexne integruje všetky tieto zdroje a možnosti, kedy tomuto riešeniu nemôže v súčasnosti konkurovať žiadna softvérová aplikácia alebo hardvérová hudobné platforma.

KRONOS vám skrátka ľahko splní všetko, čo požadujete, dokáže ale aj veľa ďalších vecí navyše. Napríklad v režime Set List si tak môžete uchovať všetky vaše nastavenia či poznámky z displeja pre ďalšie prípadné využitie. Pomocou Smooth Sound Transitions môžete eliminovať nežiaduce zvukové prechody pri prepínaní zvukov alebo režimov. Prepojovanie virtuálnych patch káblov, výber zvukov alebo napríklad editácia sekvencií – to všetko ľahko zvládnete na Osempalcový farebnom dotykovom TouchView displeji. K tomu si pripočítajte pokročilé možnosti sekvenceru, funkciu KARMA alebo napríklad pokročilé komponovaní bicích pomocou Drum Track nástroja. Vychutnajte si filtre v štýle MS-20 a neuveriteľne bohatý Polysix chorus. A pretože ten najlepší tím zvukových inžinierov nájdete u firmy KORG, bude taky váš zvuk s týmto nástrojom vždy bezchybný.

Deväť rôznych zvukových enginov

Každý z týchto jednotlivých zvukových enginov, ktoré KRONOS ponúka, má plnú funkčnosť kompletného, ​​samostatne fungujúceho syntetizátoru. Všetky pritom predstavujú špičkovú technológiu príslušného spôsobu generovania zvuku as každým z nich môžete ako zvukový designer docieliť neuveriteľných výsledkov.
Prepracovaný SGX-2 Grand Piano Sound engine

KRONOS a jeho piano engine sa vždy mohol pochváliť bohatou kolekciou nesmyčkovaných a prirodzene znejúcich stereo samplov, nahrávaných osobitne pre každú z klávesov. Táto výlučná kvalita pôvodného SGX-1 engine je pochopiteľne zachovaná aj u nového SGX-2 Grand Piano engine, ktoré však navyše ponúkne nové Berlin Grand piano. Toto sa vyznačuje charakteristickým rezonančnou zvukom koncertného krídla so zvláštnym dôrazom na hĺbku tónov. Ďalšie vylepšenia u SGX-2 engine predstavujú Sympathetic String Resonance a novo nahrané sample pre una corda pedál.
Obrovský výber zvukov

KRONOS prichádza vybavený tisíckami zvukov, tvorenými pomocou rôznych režimov syntézy využívajúcich cez 21 GB presetových zvukových dát najrôznejších hudobných žánrov. Každý z týchto zvukov bol pritom do detailov starostlivo odladený naším tímom zvukových inžinierov. Interný SSD poskytuje skvelú kapacitu 62 * GB a teda viac než dostatočný priestor pre užívateľské samplovanie alebo zvuky stiahnuté z knižníc KRONOS Sound Libraries. Tieto rozširujúce zvukové knižnice potom ponúka veľký výber ďalších profesionálne vytvorených zvukov – bez toho že by ste museli dokupovať akýkoľvek hardvér. Artist Signature Programs obsahujú zvuky, používané špičkovými muzikantmi súdobej hudobnej scény. Song Programs sú pomenované podľa klasických rockových a popových skladieb, ktorých zvuky potom obsahujú. Vyskúšajte si tieto zvuky z obľúbených hitov, ktoré môžete využiť ako základ pre svoju vlastnú ďalšiu tvorbu.
* Kapacita SSD sa môže zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.
Inovatívny Set List režim

KRONOS vie zorganizovať všetky zdroje, ktoré potrebujete pri práci so skladbou – alebo setom skladieb -pomocou režime Set List. V tomto režime je možné na TouchView displeji zobraziť 16 farebne kódovaných dotykových tlačidiel; každej z nich potom okamžite vyvolá priradený Preset, Combination, alebo Sequence – a to či už ste v akomkoľvek režime! Ku každému si navyše môžete pripojiť poznámku (napríklad „Sing nastaviť na Chorus;“ „Transpose Down;“ „čakať na saxofónové sólo;“ a pod.). V režime Set List máte navyše po ruke devítipásmový grafický EQ, ktorým môžete ďalej doladiť celkový zvuk podľa svojich potrieb. V OS verzie 3.0 tiež tento Set List režim umožňuje širšie používateľskú kustomizácie vrátane zmeny farieb pri zobrazení, veľkosti písma alebo napríklad full-screen textový editor. Pre jednoduchšie zadávanie textu alebo číselných hodnôt možno taky použiť počítačovú klávesnicu, pripojenú cez USB.
Farebný TouchView displej – teraz s funkciou Touch-Drag

Riadiacim centrom modelu KRONOS je predovšetkým obrovský, osempalcový (800 x 600 pixelov) SVGA farebný TouchView displej. Vedľa prostého výberu požadovaných zvukov alebo parametrov, ktoré vykonávate dotykom prsta, teraz na ňom navyše pomocou funkcie Touch-Drag (dotyk a ťahanie) môžete realizovať oveľa detailnejšie nastavenie hodnôt jednotlivých parametrov. Interaktívne nástroje a zobrazované grafické prvky navyše umožňujú oveľa viac – napríklad prepájať virtuálne patch káble u modulárnych typov syntetizátorov. Na TouchView displeji novo tiež nájdete veľmi praktickú Search funkciu pre rýchle vyhľadávanie zvukov (podľa názvu).
Sekvencer a jeho nástroje pre komponovanie

Vedľa audio a MIDI stôp je sekvencer vybavený aj sadou nástrojov, ktoré umožnia efektívne pretvoriť vaše hudobné nápady na kompletnú skladbu, to všetko za pomoci interaktívnych techník a procesov v reálnom čase, ktoré by u klasických počítačových aplikácií boli buď úplne nemysliteľné, alebo prinajmenšom veľmi ťažkopádne .

KARMA
Prvýkrát sa táto revolučná technológia pre rýchle generovanie sofistikovaných hudobných fráz, bicích slučiek a backing sekvencií objavila u modelu KORG Karma Music Workstation v roku 2002. V závislosti na tónoch a akordoch, ktoré zahráte – plus pohyby tiahel, tlačidiel a prepínačov – dokáže KARMA generovať hudobné efekty, ktoré prekonajú vaše všetky predstavy. Teraz ide navyše o podstatne vylepšenú druhú generáciu tejto technológie, disponujúca funkciami ako KARMA Wave-Sequencing, Note Mapping a 8 scén na každý z layer. KARMA je skrátka nepostrádateľnou súčasťou vášho nového Kronos, ktorá obohatí vašu hudobnú inšpiráciu a bude tiež skvelým pomocníkom pri všetkých živých vystúpeniach.

Bicie stopy čiže Drum Tracks
Táto funkcia, ktorá automaticky prehráva bicie paterny, bola prvýkrát predstavená v roku 2007 na úspešnom modeli M3 music workstation / synthesizer. KRONOS ako najnovšie KORG workstation potom pochopiteľne tiež Drum Tracks funkciu ponúka. Tá pritom dokáže generovať všetku potrebnú rytmiku, od jednoduchého referenčného beatu určujícímu tempo až po komplexné bicie rytmy, používané v súdobej muzike. Pri modeli KRONOS bola funkcia Drum Tracks ďalej vylepšená a ponúka plne profesionálne bicie, ktoré sú svojou kvalitou porovnateľné s úrovňou špecializovaných bicích modulov.

Open Sampling System
Vďaka Open Sampling System dokáže KRONOS rýchlo nasamplovat externé audio, a to či už ste v režime Program, Combination alebo Sequencer. V režime Open Sampling možné navyše resamplovat dokonca vlastnú hru KRONOS. Banky s užívateľskými samplami ďalej zvyšujú komfort pri práci so samplami, užívateľské sample tak možno jednoducho nahrať a prehrávať, pri čom tiež určite oceníte gigantickú kapacitu vstavaného SSD. Používať možno sample vo formáte AIFF, WAV, SoundFont 2.0, a AKAI S1000 / 3000. Pre rýchly prenos väčšieho objemu dát z počítača je možné použiť USB Ethernet adaptér. Inštrumenty alebo sample, ktoré ste predtým vytvorili na PC, potom môžete ďalej používať tiež na svojom KRONOS.

16-stopý MIDI sekvencer / 16-stopový Audio Recorder

KRONOS je vybavený sekcií pre sekvencovania / nahrávanie, ktoré dohromady obsahujú 16 MIDI stôp plus 16 audio stôp; teda viac než dostatok zdrojov pre to, aby ste mohli produkovať fantastickú muziku. MIDI sekvencer umožňuje jednoduché zachytenie vašich okamžitých nápadov, či už je vyjadríte profesionálne hudobné fráz utvorenú pomocou funkcie KARMA, Drum Track, alebo RPPR (Realtime Pattern Play / Recording). 16-stopý audio recorder môže súčasne nahrávať až štyri stopy nekomprimovaných dát v kvalite 16-bit / 24-bit a samplovací frekvencii 48 kHz. Môžete tiež hrať súčasne s playbackom skôr nahraných stôp, k tomu pridať efekty a potom to celé resamplovat – takto vytvorené WAV súbory umiestnite priamo do stopy. Pri finálnom cizelovanie stôp potom môžete úplne ľubovoľne používať automatizáciu mixéra a editačné funkcie ako kopírovanie, vkladanie alebo normalizáciu. Ak cez USB pripojíte CD napaľovačku, môžete si nakoniec hotové album vypáliť priamo z TouchView displeja!
16 vstavaných efektových procesorov

KRONOS ponúka 16 interných efektov. Každý z týchto insert efektov možno v kombinácii aplikovať na jeden alebo viac hlasov. Na send 1/2 možno ďalej použiť dva master efekty, pre finálnu úpravu zvuku všetkých stôp možno na záver tiež použiť dva Total efekty. Pri každom z hlasov, u každej stopy sekvenceru a každej audio stopy je pre ďalšie jemné doladenie zvukov navyše k dispozícii individuálne trojpásmový EQ.
USB / MIDI Host porty pre pripojenie MIDI zariadení

Na KRONOS možné priamo pripojiť akýkoľvek kompatibilný USB-MIDI controller. Ak pripojíte niektorý z USB MIDI kontrolerov zn. KORG vybavených padom (tj. NanoPAD, nanoPAD2, padKONTROL), potom sa pady 1 až 8 na kontroléra automaticky namapujete ako virtuálny akordické funkcie, takže ich môžete používať na prehrávanie bicích alebo spúšťanie akordov na KRONOS.
Vylepšené ovládacie prvky

Vedľa parametrov, ktoré je možné ovládať priamo z dotykového TouchView displeja, ponúka KRONOS pre prácu so zvukom v reálnom čase tiež množstvo ďalších ovládacích prvkov. Nájdete tu tak najmä štvorcestný joystick, ribbon controller alebo dva prepínače s priraditeľné funkcií, ktoré sú umiestnené naľavo od klaviatúry. Blízkosti sa nachádza aj Vector joystick. Nad klaviatúrou je potom množstvo ďalších prepínačov, deväť tiahel a osem otočných kolesových ovládačov, ktoré vám obdobne ponúknu bezprostrednej možnosť riadenia a úpravy zvuku presne podľa vašich potrieb. Vstup pre pravý pedál (damper pedal) podporuje half-damping a robí tak hru na piano ešte realistickejšie. Ďalej tu nájdete aj dva ďalšie priraditeľné vstupy pre pedál (jeden typu nožný pedál a jeden typu nožný prepínač).
Špičková klaviatúra RH3 Weighted Hammer Action

Obe verzie modelu KRONOS s 88 a 73 klávesmi sú osadené najlepšie klaviatúrou zn. KORG, teda RH-3 Real Weighted Hammer Action. Tá ponúka úplne autentický a presný herný zážitok ako u klasického piana. Dokonca aj variant s 88 klávesmi je pritom natoľko úzka, že sa zmestí na štandardnú klávesový stojan. KRONOS tak aj v tejto oblasti ponúka ideálne prepojenie dokonalej funkčnosti a dizajnu.
Natural Touch Semi-Weighted Action

Pre tých, ktorí preferujú okamžitú odozvu klaviatúr tradičných syntezátorových keyboardov, alebo skrátka len potrebujú kompaktné rozmery, je tu KRONOS vo verzii so 61 klávesmi, keď táto klaviatúra je ľahko vyvážená, rýchla a presná.
Eliminácia nežiadúcich zvukových prechodov pri zmene zvukov, bez ohľadu na to v akom ste režime

Keď počas vystupovania prepnete program, aby ste sa pripravili na ďalšiu hru, alebo ak sa prepnete z režimu Program do Combi režimu, bude mať prioritu aktuálne prehrávaný zvuk a jeho efekty, tak aby nedošlo k rušivým zvukovým priechodom pri okamžitom započatí prehrávaní iného zvuku. Táto praktická funkcia sa veľmi osvedčila najmä u profesionálnych hráčov.
Deväť syntezátorových enginov obsiahnutých v jednom nástroji

KRONOS v sebe harmonicky spája deväť rôznych, osobitých syntezátorových / zvukových enginov. Nové technológie umožnili to, že všetky tieto zvukové enginy efektívne zdieľajú spoločnú a stabilnú hardvérovú platformu. Výsledky tohto spojenia sú pritom doslova bombastické.
SGX-2 (Premium Piano) Zvukový engine pre piano

Vyberte si svoje piano! Popri už vyhlásených pián German Grand a Japanese Grand známych z SGX-1 engine prináša KRONOS a jeho SGX-2 Premium Piano engine nové unikátne piano Berlin Grand. Pri zakúpení rozšírenie EXs12 Austrian Grand (k dostaniu zvlášť) tak ponúkne KRONOS kompletný výber tých najslávnejších mien z oblasti svetových koncertných krídel. Nesmyčkované stereo sample zhotovené osobitne pre každú z klávesov poskytujú prirodzený, autentický zážitok. K tomuto bezchybnému pocitu potom prispievajú aj ďalšie vylepšené detaily, ako napríklad rezonancia strún alebo nasamplované dáta pre una corda pedál.

Rezonancie strún
Keď u piana zošliapnete pravý pedál, všetky struny môžu začať voľne rezonovať. Ak potom stlačíte niektorú z kláves, struny v okolí tohto tóne sa vplyvom vzájomnej rezonancie zvyčajne tiež trochu rozvibrujú. Nový SGX-2 engine potom dokáže toto rozechvění okolitých strún pri stlačení určitého tónu verne reprodukovať.
* Parametre rezonancie strún môžete zobraziť na príslušnej obrazovke.

Una corda
Pedál, ktorý sa u koncertných krídel nachádza úplne vľavo, nazývame ako una corda pedál. Una corda potom v preklade znamená „jedna struna.“ Zatiaľ čo normálne sa kladivkom rozozvučia všetky struny prislúchajúce konkrétnemu tónu, tj. Obvykle dve alebo tri struny, potom po zošliapnutí una corda pedála bude kladivko rozoznieva už iba jedinú strunu. SGX-2 Piano Engine potom obsahuje nové sample práve pre una corda pedál, ktoré presne reprodukujú jemné zmeny v tóne a jeho hlasitosti, ku ktorým dochádza u krídla po zošliapnutí tohto pedálu.
* Una corda nastavenia možno špecifikovať pre nožný pedál (k dostaniu zvlášť) a na obrazovke.

EP-1 (MDS Electric Piano) | Zvukový engine pre elektrické piano

KRONOS EP-1 zvukový engine dokáže verne reprodukovať šesť najobľúbenejších klasických elektrických pián. MDS (Multi-Dimensional Synthesis) technológie pritom eliminuje nechcené prechody medzi jednotlivými sample a predchádza akýmkoľvek neprirodzeným zvukom pri ich prehrávaní. Tento engine na jednu stranu presne reaguje na najjemnejšie nuansy vašej hry, pritom však zachováva potrebnú hernú dynamiku. Každý zo šiestich rôznych modelov, zosilňovačov, reproduktorov a klasických efektov je presne a úplne realisticky simulovaný do posledného detailu. Všetky aspekty potrebné pre tvorbu zvuku, od samplov až po efekty, sú potom sústredené na jedinom mieste, čo z tohto engine robí úplne nekompromisná a všestranné elektrické piano.
CX-3 Tonewheel Organ – Zvukový engine pre organ

Pôvodný KORG CX-3 kombo organ boli na trh uvedené v roku 1980. Potom, čo si získali celosvetovú popularitu, objavili sa roku 2000 v novej verzii s rovnakými vlastnosťami, ale úplne novou technológiou. Pri modeli KRONOS potom nájdete CX-3 engine, ktorý úplne precízne modeluje práve tento dnes už tradičný nástroj. K perfektnú reprodukciu vlastností lampového zosilňovača a efektov ako sú Vibrato / Chorus bola využitá vlastnej technológie KORG. Špeciálna pozornosť bola potom venovaná rotary speaker efektu, u ktorého si môžete vybrať z celkom siedmich typov a navyše pomocou joysticku (v X-osi) riadiť jeho rýchlosť. Detailne boli preskúmané a reprodukované dokonca aj šum a zvukové nepresnosti, vyskytujúce sa v niektorých situáciách pri originálnej predlohy. Organový zvuk, ktorý poznáte z mnohých legendárnych nahrávok – a niektoré sú tu od pôvodných umelcov vykonané znovu – máte teraz k dispozícii pre vašu vlastnú tvorbu. Vyskúšajte si, čo všetko tyhle organ, znovuzrodené v plnej sile do súčasnej doby, vlastne dokážu.
HD-1 (High Definition Synthesizer) – PCM zvukový engine

HD znamená „High Definition“ čiže vysoké rozlíšenie a napovedá teda, že zvuk HD-1 je v špičkovej kvalite, k čomu je potrebné ešte pripočítať jedinečnej ďalšie technológie zn. KORG – ako napríklad ultrapresné oscilátory pre playback samplov, multirežimové rezonančné filtre a maximálne rýchle & plynulé envelope a LFO. HD-1 je skrátka najvýkonnejší PCM zvukový engine v histórii značky KORG, do ktorého naši inžinieri vložili všetky know-how, nazbierané postupne od dôb M1. Všetky vyhlásené PCM zvuky zn. KORG boli starostlivo prepracované a odladený. Dáta, ktoré u predchádzajúcich modelov bola kvôli obmedzenej kapacite vynechaná, sú teraz u nového KRONOS povolaná späť do služby. Rozsah pamäte vyhradenej pre zvukové krivky sa môže merať s počítačovými zvukovými enginy – rozdiel úplne inej vyššej kvality však spoznáte, akonáhle tieto zvuky a nástroje na Kronos prvýkrát použijete. Tí najlepší technici, pracujúci na najlepšie platforme s cieľom dosiahnuť tú najlepšiu kvalitu: výsledkom je HD-1.
MS-20EX (Legacy Analog Collection) – Analog modelujúci zvukový engine

Hoci je vybavený najmodernejšou a najlepšou technológiou, nestráca KRONOS úctu ani ku klasickým postupom. Keď sa v roku 1978 prvýkrát objavil KORG MS-20, získal si rýchlo rešpekt mnohých hráčov vďaka hutnému a solídnemu zvuku, agresívnym filtrom a možnosti patchovanie, ktorá prináša takmer neobmedzené možnosti pri tvorbe zvukov. Za pomoci technológie KORG CMT (Component Modeling Technology) potom MS-20EX engine umožňuje perfektnú reprodukciu pôvodného MS-20, k čomu ale ešte navyše dodáva podstatne rozšírené možnosti práve pri patchovanie. Nastavte filtre a oscilátory; zmeňte audio vstupy na kontrolný signál; použite všetky tie pôvodné otočná tlačidlá s ďalšími zdrojmi modulácie, ako sú napríklad LFO, možností je skrátka nesčíselné a sú snom každého kreatívneho muzikanta, ktorý rád pracuje so zvukom. A aby sme nezabudli – táto nová verzia MS-20 u KRONOS je už prevažne polyfonické.
PolysixEX (Legacy Analog Collection) – Analog modelujúci zvukový engine

Pôvodný Polysix sa prvýkrát predstavil v roku 1981 a pri veľmi konkurencieschopné cene ponúkol šestihlasou polyfóniu a pamäť programov. So svojím samooscilačním štvorpólovým filtrom, plynulým analógovým oscilátorom a sub-oscilátory, plus treba tiež Chorus / Ensemble, prekonáva nový PolysixEX v mnohých kreatívnych smeroch tohto svojho predchodcu. Ak hľadáte zvuky charakteristické pre začiatok 80. rokov, potom sú slučke a pady, ktoré boli hlavnou doménou pôvodného Polysix, stále úplne nenahraditeľné. K dispozícii je samozrejme tiež klasický arpeggiator, používaný na originálnom Polysix. A ako bonus aj tu môžete novo využívať všetky výhody viacnásobné polyfónia.
AL-1 (Analog Synthesizer) – Vysoko presný analóg modelujúci zvukový engine

Tento AL-1 je rovnakým prémiovým zvukovým engine, ktorým bol po prvýkrát v roku 2005 vybavený KORG OASYS, čiže Open Architecture Synthesis Studio. Engine využíva k tvorbe fascinujúcich zvukov analógovú syntézu spočívajúce predovšetkým na zvukových krivkách oscilátora a morfovania filtrov, kedy súčasne pri úplnej redukcii rušivého šumu ponúka vo výsledku neuveriteľné zvuky, aké boli predchádzajúcimi analógovými syntetizátory nedosiahnuteľné.
MOD-7 (Waveshaping VPM Synthesizer) – Zvukový engine pre VPM / FM syntézu

Tento zvukový engine využíva VPM syntézu, založenú na VPM (Variable Phase Modulation) technológiu, prvýkrát použité u dvoch dnes už klasických modelov – a to u Prophecy (na trh uvedený v roku 1995) a ďalej u Z1 (ktorý sa v roku 1997 stal ďalším evolučným článkom tejto technológie, keď k doterajším možnostiam pridal playback PCM samplov, multirežimové filtre alebo možnosť externého vstupu). Skombinujte teda túto Variable Phase Modulation (VPM) z tradičného KORG Prohpecy a Z1, pridajte trochu ring modulácie, primiešajte pár samplov a subtraktívnu syntézu, plus k tomu prihoďte modulárny systém patchovanie a dostanete MOD-7. Ako výnimočne univerzálny nástroj vám potom ponúkne všetko od klasických FM keyboardov a basov (vrátane možnosti importovať zvuky zo starších DX syntetizátorov) až po rytmické a nosnej zvuky.
STR-1 (Plucked Strings) -Zvukový engine s fyzickým modelovaním

Tento špičkový engine, založený na najnovších technológiách, plne využíva všetok know-how zn. KORG v oblasti zvukotvorby. Zvuky, ktoré na ňom vytvoríte, by boli klasickým PCM zvukovým engine len ťažko realizovateľné: či už ide o zvuky akustické gitary, elektrické gitary, klavinetu, harfy či rôznych etnických nástrojov. Možno však ísť oveľa ďalej, môžete syntetizovať a upravovať zvuky, ktoré v skutočnosti nikdy neexistovali. Toto je skutočný zvukový engine budúcnosti, na ktorom si naprogramujete zbrusu nové zvuky presne podľa vašich potrieb.

 

KRONOS – Specifikace

System

System
KRONOS System Version 3.0
Keyboard
88 key: RH3 (Real Weighted Hammer Action 3)
73 key: RH3 (Real Weighted Hammer Action 3)
61 key: Natural Touch Semi Weighted

Tone Generator

Synthesis Types
9
SGX-2: Premium Piano (Acoustic Piano)
EP-1: MDS Electric Piano (Electric Piano)
HD-1: High Definition Synthesizer (PCM)
AL-1: Analog Synthesizer (Analog Modeling)
CX-3: Tonewheel Organ (Tonewheel Organ Modeling)
STR-1: Plucked Strings (Physical Modeling)
MOD-7: Waveshaping VPM Synthesizer (VPM Synthesis)
MS-20EX: Component Modeling Technology (Analog Modeling)
PolysixEX: Component Modeling Technology (CMT Analog Modeling)
Maximum Polyphony*1*2
SGX-2: 100 voices*3
EP-1: 104 voices
HD-1: 140 voices
AL-1: 80 voices
CX-3: 200 voices
STR-1: 40 voices
MOD-7: 52 voices
MS-20EX: 40 voices
PolysixEX: 180 voices*1: In rare cases, when a large number of processor-intensive effects are active simultaneously (for instance, more than 14 O-Verbs), polyphony may be slightly reduced.
*2: A portion of the multicore processor in KRONOS is devoted to generating voices, and a separate portion is devoted to generating effects. KRONOS dynamically allocates the voice processing power between the engines as necessary. The quoted maximum numbers of voices apply when 100% of the voice processing power is devoted to a single engine.
*3: 100 dual-stereo notes (equivalent to 400 mono voices)
Preset PCM
314 MB (ROM 1,505 Multisamples, 1,388 Drumsamples)
Build-in Expansion PCM Libraries
EXs1 – ROM Expansion
EXs2 – Concert Grand Piano
EXs3 – Brass & Woodwinds
EXs4 – Vintage Keyboards
EXs5 – ROM Expansion 2
EXs6 – SGX-1 German D Piano
EXs7 – SGX-1 Japanese C Piano
EXs8 – Rock Ambience Drums
EXs9 – Jazz Ambience Drums
EXs17 – SGX-2 Berlin D Piano
EXs18 – KORG EXs Collections
PCM RAM Capacity
Approx. 2GB *4
*4: The memory available for Sampling Mode will change based on the use of Expansion PCM libraries and User Sample Banks. Approx. 760 MB is available when shipped from the factory (When loading the file named “PRELOAD.KSC”).
Wave Sequences
598 User memory, 187 Preload
Support for stereo multisamples, synchronization of individual notes, and tempo-based settings.

SGX-2 Program

Premium Piano
Virtual Memory Technology (VMT) plays large samples directly from the internal SSD
Full key stereo sampling, Chromatically sampled at up to 12 velocity levels, no looping.
Damper resonance and mechanical noise are reproduced.
Modeled String Resonance.
Una Corda sample support
PCM
EXs6: SGX-1 German D Piano
EXs7: SGX-1 Japanese C Piano
EXs12: SGX-1 Austrian D Piano (Option Sound libraries)
8 velocity levels, no Una Corda samples
EXs17: Berlin D Piano
12 velocity levels, includes Una Corda samples
Piano Type
64 (With the factory settings, the 16 varieties of EXs12 SGX-1 Austrian D Piano do not produce sound. The EXs12 option must be downloaded.)
Oscillator Control
Damper Resonance
Damper Noise
Mechanical Noise
Note Release
String Resonance
Una Corda

EP-1 Program

MDS Electric Piano
Tine and reed-type electric pianos powered by Multi-Dimensional Synthesis (MDS), and vintage effects.
Electric Piano Model Types
6
Tine EP I, Tine EP II, Tine EP V, Tine EP DMP, Reed EP200, Reed EP200A
Oscillator Control
Harmonic Sound Level, Attack Noise, Level, Release Noise Level, Attack Brightness, Hammer Width
Panel Control
Tine Type
Preamp Volume, Tone (Treble, Bass), Vibrate (On/Off, Intensity, Speed), Amp/Cabinet (On/Off, Drive)*5
Reed Type
Preamp Volume, Tone (Treble, Bass), Vibrate (Intensity, Speed), Amp/Cabinet (On/Off, Drive)*5
Effect Types
9
Small Phase, Orange Phase, Black Phase, Vintage Chorus, Black Chorus, EP Chorus, Vintage Flanger, Red Comp, VOX Wah

HD-1 Program

Advanced Vector Synthesis
Control oscillator volumes and synthesis & effects parameters via the Vector Joystick and the tempo-synchronized Vector Envelope.
Structure
Single: only OSC1, Double: OSC1 and OSC2.
Double mode lets you layer two completely separate synth voices, each with their own velocity-switched oscillator, dual filter, EGs, LFOs, etc.
Drums: One drum kit, Double Drums: Two drum kits.
Oscillators
Virtual Memory Technology (VMT) plays large samples directly from the internal SSD.
8 velocity zones per oscillator, with switching, crossfades and layering
Each zone can play mono or stereo Multisamples or Wave Sequences
Filters
Two multi-mode filters per voices (low-pass, high-pass, band-pass and band-reject),
Four-mode filter routings (single, serial, parallel and 24dB mode)
Driver
Per voice non-linear driver and low boost circuit
EQ
Three bands, with sweep-able mid
Modulation
Three envelope generators, two LFOs per voice, common LFO, four key tracking generators, AMS (Alternate Modulation Source), two AMS mixers

EXi Program Common

Advanced Vector Synthesis
Control oscillator volumes and synthesis & effects parameters via the Vector Joystick and the tempo-synchronized Vector Envelope.
Modulation
Common Step Sequencer, AMS (Alternate Modulation Source), Common LFO, 2 Key Tracking Generators
EQ
Three bands, with sweep-able mid

AL-1 Program

Oscillators
Ultra-low-aliasing oscillators
OSC1, OSC2, Sub-oscillator and noise generator; ring modulation, FM and Sync
Audio Input
External audio can be processed through the ring modulator, filter, driver, amp, and EQ
Filters
Two multi-mode filters (low-pass, high-pass, band-pass and band-reject) with four types of filter routings (single, serial, parallel and 24dB mode),
Multi Filter mode (only Filter-A; modulatable mix of Low Pass, High Pass, Band Pass, and dry input, for creating a wide variety of unique filter types and effects)
Driver
Per-voice non-linear driver and low boost circuit
Modulation
Five Envelope generators, four per-voice LFOs, two AMS Mixers; Per-voice Step Sequencer.

CX-3 Program

Tonewheel Organ Modeling
Phase-synchronous tonewheels (clean and vintage modes), percussion, key click, wheel brake
EX Mode
Four additional, user-specified drawbars, and expanded percussion.
Internal Effects
Rotary speaker, vibrato/chorus, amp modeling with overdrive, 3-band EQ
Drawbar Control
Controlled via nine front-panel sliders (via Tone Adjust)
Split
Upper, Lower (even in EX mode)
Modulation
Two AMS mixers

STR-1 Program

Physically Modeled String
Includes physically modeled damping, decay, dispersion, nonlinearity, harmonics, dual pickups, and more.
Most string parameters can be controlled in realtime.
String Excitation
Three independent excitation sources can be used simultaneously: Pluck, Noise, and PCM.
16 preset “pluck” types, with modulatable width and randomization. Noise generator with saturation and dedicated low pass filter
PCM Oscillator:
KORG’s ultra-low-aliasing technology, as introduced in the HD-1;
4 velocity zones per oscillator;
Uses any mono Multisamples, including ROM, EXs, User Sample Bank, or Sampling Mode.
Supports Virtual Memory.
Excitation Filter:
Dedicated 2-pole multimode filter for shaping the string excitation.
Filter can be enabled/disabled separately for each excitation source.
Low Pass, High Pass, Band Pass, and Band Reject modes
Audio Input and Feedback
Run real-time audio through the string, including feedback through effects.
Modeled feedback includes modulate-able instrument-to-amp distance and orientation.
Filters
Dual multi-mode filters per voice; Single, Serial, Parallel (with split stereo output), and 24dB (4-pole) configurations. Low Pass, High Pass, Band Pass, and Band Reject modes
Multi Filter Mode (Filter A only).
Modulatable mix of Low Pass, High Pass, Band Pass, and dry input, for creating a wide variety of unique filter types and effects
Modulation
5 Envelopes, 4 per-voice LFOs, 2 Key Track generators, String Tracking generators, 4 AMS Mixers.

MOD-7 Program

Waveshaping VPM Synthesizer
Combines Variable Phase Modulation (VPM), Waveshaping ring modulation, PCM sample playback, and subtractive synthesis; Able to convert-load SYX files.
Oscillators
6 VPM/Waveshaper/Ring Modulation Oscillators:
Phase and modulatable pitch per oscillator.
101 Waveshaper tables plus modulatable Drive and Offset.
Use as oscillators, or as Waveshapers or Ring Modulators for other signals.
PCM Oscillator:
KORG’s ultra-low-aliasing technology, as introduced in the HD-1.
4 velocity zones per oscillator.
Uses any mono Multisamples, including ROM, EXs, User Sample Bank, or Sampling Mode. Supports Virtual Memory.
Audio input
Run real-time audio through the VPM Oscillators and filters.
Filters
Dual multi-mode filters per voice. (Low Pass, High Pass, Band Pass, and Band Reject modes)
Two types of filter looping (Parallel and 24 dB “4-Pole”)
Multi Filter mode (Filter A only):
Modulatable mix of Low Pass, High Pass, Band Pass, and dry input, for creating a wide variety of unique filter types and effects
Patch Panel
Supports both preset algorithm (78 types) selection and free patching.
Three 2-in, 1-out mixers for scaling and merging audio, fully modulatable, with phase inversion.
Main 6-input stereo mixer, with modulatable pan and volume, plus phase inversion
Modulation
10 Envelopes, 4 per-voice LFOs, 9 Key Tracking generators, Per-voice Step Sequencer, 4 standard AMS Mixers plus 4 simple AMS Mixers.

MS-20EX Program

Oscillators
Ultra-low-aliasing oscillators; VCO1, VCO2, Ring Mod, Pink and White Noise Generator
Audio Input
Run real-time audio through the synthesis engine and ESP (External Signal Processor)
Filters
12dB/octave High Pass and Low Pass self-resonant filters
ESP section:
24dB/octave Low Cut and High Cut filters, available per voice.
Patch Panel
Patchable audio and modulation, at audio rates
Patch Points
Keyboard:
Keyboard CV Out, Keyboard Trigger Out, VCO1+VCO2 CV In, VCO2 CV In
VCO:
VCO1+VCO2 External Frequency Control In, VCO1 Out, VCO2 Out
VCF:
External Signal In, External HP Filter Cutoff Frequency Control In, External LP Filter Cutoff Frequency Control In, HPF Out, LPF In, LPF Out
VCO+VCF:
Total External Modulation In
VCA:
External Initial Gain Control In, VCA In
EG:
EG1 Envelope Signal Normal Out, EG1 Envelope Signal Reverse Out, EG1+EG2 Trigger In, EG1 Trigger In, EG2 Envelope Signal Reverse Out
MG:
Triangle Out, Rectangle Out
Noise Generator:
Pink Noise Out, White Noise Out
Sample and Hold:
Clock Trigger In, Sample Signal In, S/H Out
Modulation VCA:
Control Voltage In, Signal In, Signal Out
Manual Controller:
Control Wheel Out, Momentary Switch
ESP:
Signal In, AMP Out, BPF In, BPF Out, F-V CV Out, Envelope Out, Trigger Out
Others:
EXi Audio In, Mixer 1 In, Mixer 1 Out, Mixer 2 In, Mixer 2 Out
ESP (External Signal Processor)
Use incoming audio as a trigger and/or CV source.
Modulation
Original DAR (Delay, Attack, Release) and HADSR (Hold, Attack, Decay, Sustain, Release) EGs 1 &2,
Original MG (with MIDI sync), Sample-and- Hold, MVCA,
KRONOS: 4 additional multi-stage Envelopes, 4 additional per-voice LFOs, and 4 AMS Mixers.

PolysixEX Program

Oscillators
VCO:
Saw, Pulse, PWM
Sub Oscillator:
Off, 1 octave below, 2 octaves below
Filter
24dB (4-Pole) Octave Low Pass self-resonant filter
Effects
Integrated Polysix Chorus, Phaser, and Ensemble
Arpeggiator
Integrated MIDI-synced arpeggiator, with adjustable Range, Mode, and Latch
Modulation
Polysix: Original ADSR EG and MG (with MIDI sync).
KRONOS: 2 additional multi-stage Envelopes, 2 additional per-voice LFOs, and 4 AMS Mixers.

Combination

Number of Timbres, Master Keyboard Functionality
16 Maximum
Keyboard and velocity splits, layers, and crossfades of up to 16 Programs and/or external MIDI Devices
The tone adjust parameter function lets you modify program settings, and the master keyboard function lets you control external MIDI devices
Advanced Vector Synthesis
Control oscillator volumes and synthesis & effects parameters via the Vector Joystick and the tempo-synchronized Vector Envelope.

Drumkit

System
Assignable stereo/mono samples with 8 velocity zones per oscillator (with crossfade functions)

Number of Programs/Combinations/Drum kits

User Memory Programs
2,560 (1,792 [896 HD-1+896 EXi] come preloaded)
User Memory Combinations
1,792 (512 come preloaded)
User Memory Drum Kits
264 (78 come preloaded)
256 GM Level2 preset programs + 9 GM Level 2 drum preset programs

Set List

Number of Set Lists/Slots
128 set lists, 128 slots per set list
Each set list provides a 9-band graphic EQ, and a Tone Adjust function that allows program settings to be adjusted.
Transpose setting.
Hold Time setting of Smooth Sound Transition (SST) supported for each slot.

Sampling

System
Open Sampling System (resampling, In-Track sampling)
Bit Depth/Sampling Frequency
RAM: 16-bit/48 kHz stereo/mono sampling
DISK: 16 or 24-bit/48 kHz
Sampling Time
RAM: Depends on the amount of available PCM RAM
DISK: Maximum 80 minutes stereo (879MB: 16bit)
Sample Locations
16,000 samples/4,000 multisamples (128 indexes per multisample)
Ripping
Direct sampling (ripping) from audio CD (CD-DA)
Formats
KORG format, AKAI S1000/S3000 data (with advanced Program parameter conversion); SoundFont 2.0, AIFF, and WAVE formats
Editing
Time Stretch, Time Slice, Crossfade Loop, and other standard editing features.

Effects

Insert Effects
12
Stereo in / stereo out
Master Effects
2
Stereo in / stereo out
Total Effects
2
Stereo in / stereo out
Timbre EQ
One 3-band EQ for each timbre/track
Effect Types
197
Modulation
Dynamic Modulation and Common LFO
Effects Control Busses
Stereo side-chaining for compressors, gates, vocoders, etc.
Effect Presets
Total 783 preset, Maximum 32 per 1 effect (Preset User)

KARMA

KARMA Modules
One module in Program mode, four modules in Combination and Sequencer modes
Generated Effects (GE)
2,048 presets, 1,536 Users (96 come Preload)
Controllers
On/Off, Latch, Chord, Assign, Module, Control, KARMA Realtime Control Sliders [1] – [8], KARMA Scene [1] – [8], KARMA Switches [1] – [8], KARMA Wave-Sequencing, GE Sub Category, Freeze Randomize, Time Signature Control, Tempo Synchronize, Auto RTC (Real Time Control) setup
Drum Track Patterns
718 preset (common with the preset patterns of the MIDI sequencer)
1,000 user patterns
Patterns created in Sequencer mode can be converted to drum track user patterns.
Trigger Mode/Sync/Zone settings can be specified.

Sequencer/HDR

Tracks
16-track MIDI sequencer + 16-track hard disk recorder + 1 master track.
Number of Songs
200 songs
Resolution
1/480
Tempo
40.00 – 300.00 (1/100 BPM resolution)
Maximum Memory
400,000 MIDI events or 300,000 audio events
MIDI Tracks
16 tracks plus the master track
718 preset/100 user patterns (per song)
18 preset/16 user template songs,
Audio Tracks
16-track playback, 4-track simultaneous recording, WAV file format 16bit/24bit.
Other Functions
RPPR (Realtime Pattern Play and Record) (1 Pattern set per song), Auto Song Setup function

General

Disk Mode
Load, save, utility, audio CD burning, audio CD playback, data filer function (save/load MIDI System Exclusive data), CD-R/RW (UDF format read/write), ISO9660 Level 1.
Controllers
Vector joystick, joystick, ribbon controller, switches 1 & 2
Control Surface:
Control Assign Switches:
Assigns the Control Surface to Timber/Track, Audio, External, Realtime Knobs/KARMA,
Tone Adjust/EQ
Mixer Knobs Switch:
Assigns the Mixer Knobs to either Channel Strip or Individual Pan, Reset Control Switch, Solo Switch, Knobs 1-8, Switches 1-8(Upper Row), Switches 1-8 (Lower Row), Sliders 1-8, Master Slider
KARMA Control:
On/Off, Latch, Module Control
RUM TRACK:
On/Off
Display
TouchView graphical user interface, 8 inch color TFT, SVGA (800×600 dots), adjustable brightness
Outputs
== Analog ==
(MAIN) L/MONO, R:
1/4” TRS Balanced
Output Impedance: 350 ? Stereo; 175 ? Mono (L/MONO Only),
Nominal Level: +4.0 dBu,
Maximum Level: +16.0 dBu (when load impedance is 600 ? or greater)
MAIN VOLUME knob controls only AUDIO OUTPUT (MAIN) L/MONO and R
Individual 1-4:
1/4” TRS Balanced
Output Impedance: 350 ? Stereo; 175 ? Mono,
Nominal Level: +4.0 dBu,
Maximum Level: +16.0 dBu (when load impedance is 600 ? or greater)
Headphones:
1/4” stereo phone jack, Output impedance: 33 ?, Maximum Level: 60+60 mW (when load impedance is 33 ?),
MAIN VOLUME knob (link with AUDIO OUTPUT (MAIN))
== Digital ==
S/P DIF:
Optical, 24-bit, IEC60958, EIAJCP-1201, Sample Rate: 48 kHz, (the same signals as L/MONO, R)
Digital output of the same signals as AUDIO OUTPUT (MAIN) L/MONO and R
USB-B:
24-bit, Sample Rate: 48 kHz, 2 channels
(Digital output of the same signals as AUDIO OUTPUT (MAIN) L/MONO and R)
Inputs
== Analog ==
Audio Inputs 1 and 2:
1/4” TRS Balanced
MIC/LINE input level switches, LEVEL knobs
Input Impedance: 10 k?
Nominal Level: LINE
+4 dBu (LEVEL knob = min), –36 dBu (LEVEL knob = max)
Nominal Level: MIC
–22 dBu (LEVEL knob = min), –62 dBu (LEVEL knob = max)
Maximum Level: LINE
+16 dBu (LEVEL knob = min), –24 dBu (LEVEL knob = max)
Maximum Level: MIC
-10 dBu (LEVEL knob = min), –50 dBu (LEVEL knob = max)
Source Impedance: 600 ?
Signal to noise ratio: 95 dB (typical)
Dynamic range: 95 dB (typical)
Crosstalk: 95 dB, at 1 kHz (typical)
== Digital ==
S/P DIF:
Optical, 24-bit, IEC60958, EIAJCP-1201, Sample Rate: 48 kHz
USB-B:
24-bit, Sample Rate: 48 kHz, 2 channels
Control Inputs
Damper pedal (half damper supported), assignable switch, assignable pedal
MIDI
In, Out, Thru
USB*5
USB A (TYPE A) x 2, For connection to external USB devices (QWERTY keyboards, MIDI controllers, ethernet adaptors, and storage)
USB B (TYPE B) x 1, MIDI/audio interface
MIDI: 1 (16 channel) input / 1 (16 channel) output
Audio: 2 channel input / 2 channel output
*5 USB high-speed ports (supports 480Mbps)
Disk Drives
62 GB SSD (2.5”)
Optional installation of second internal SSD
Power Consumption
60W
Dimensions
(W x D x H)
61 key: 1,040 x 364 x 134 mm
73 key: 1,221 x 371 x 148 mm
88 key: 1,443 x 371 x 148 mm
Weight
61 key: 14.3 kg
73 key: 21.1 kg
88 key: 24.1 kg
Accessories
AC cord, Quick Start Guide, Accessory DVD Discs 1-3 (DVDs include KRONOS Operation Guide, Parameter Guide, and Voice Name List PDF files; Video Manual; KORG USB-MIDI Driver; System Restore Data, etc.)

Principal Specifications

Frequency Response
20Hz-22kHz, +/-1.0dB, 10k? load
THD+N
20Hz-22kHz, 0.01%, 10k? load (typical)
S/N
95dB (typical)
Dynamic Range
95dB (typical)
Crosstalk
95dB, at 1kHz (typical)
* All product, company, and standard names are trademarks or registered trademarks of their respective holders.
* Appearance and specifications of products are subject to change without notice.
* The color of the actual instrument may differ slightly from the image shown here.
* Since natural wood is used in the side panels of this instrument, there will be individual differences in the grain and figuration of the wood.

 

Čo ste u nás hľadali: