Roland HP-504 WH Digitálne piano

Roland HP-504 WH Digitálne piano

do 3 dní Cena  1600€

HP-504 Digitálne piano

 

Nová úroveň inšpirácie, kreativity a učenia

Aktualizovaná séria klavírov HP500 vybavená najnovšími technológiami Roland ponúka výnimočný zvuk, pocit a vlastnosti v elegantnom klavíri pre domáce hranie. Do zvukového modulu SuperNATURAL piano sme integrovali novú funkciu Dynamic Harmonic pre ešte lepšie výrazové možnosti pri hraní fortissimo. Nová klaviatúra PHA-4 má citlivosť s vyšším rozlíšením a lepšiu odozvu ako čokoľvek predtým. Jedinečný efekt Headphones 3D vytvára autentické zvukové pole akustického klavíra pri hraní so slúchadlami. Inovatívna technológia Acoustic Projection v modeloch HP508 a HP506 prináša autentický zvuk reprodukovaný cez najlepší ozvučovací systém. Spomedzi noviniek určite oceníte aj jedinečný vstavaný rekordér a kompatibilitu s aplikáciami Roland pre Apple iOS. Rada HP500 opäť o čosi viac spája tradičný a moderný svet ako nekonečnú inšpiráciu pre všetkých zanietencov, mladých študentov aj profesionálov.

• Vychutnajte si špičkový zvuk klavíra SuperNATURAL Piano s bohatým, komplexným zvukom akustického krídla
• Nová klaviatúra PHA-4 s najlepšou a najnovšou technológiou Roland v oblasti povrchovej úpravy, citlivosti, atď.
• Nová funkcia Dynamic Harmonic umožňuje lepšie precítenie dynamiky a zahranie ešte silnejšieho fortissima ako bolo doteraz možné
• Nová funkcia Inidividual Note Voicing umožňuje upraviť vlastnosti zvuku individuálne pre každý tón
• Efekt Headphone 3D Ambience umožňuje autentický priestorový posluch a precítenie zvuku aj pri hraní so slúchadlami
• Systém Acoustic Projection poskytuje živé, viacrozmerné zvukové pole akustického klavíra (len HP508 a HP506)
• Roland pomáha rozvíjať vaše schopnosti a s bezplatnými aplikáciami Piano Partner a Air Performer pre Apple iOS je učenie a cvičenie zábavou
• Vstavaný rekordér zaznamenáva vaše hranie do formátu MIDI alebo Audio (záznam sa nahrá do vašej USB Flash pamäte)
• Užitočné vlastnosti pre hranie a cvičenie – nezávislé ovládanie hlasitosti slúchadiel, funkcia Volume Limit a nastaviteľný stoja na noty
• Všetky modely sú dostupné vo farebnom odtieni Rosewood a Contemporary black; HP508 a HP506 sú naviac dostupné aj v luxusnom prevedení Polished Ebony

Vychutnajte si špičkový zvuk klavíra SuperNATURAL Piano

HP prináša mimoriadny hudobný zážitok, ktorý si môžete užiť pri každom hraní. Každá nota má svoj vlastný charakter a nekonečné variácie, ktorými môžete vďaka citlivému snímaniu preniesť do zvuku vaše emócie. Tak, ako na najlepšom akustickom krídle. Doznievanie zvuku je verné, nie je obmedzené len na stišovanie hlasitosti, ale postupne sa mení aj farba zvuku a tón sa zmäkčuje. Okrem koncertného krídla si môžete zahrať aj na tradičné pianíno s jedinečným charakterom.

Spoznajte úžasné výrazové možnosti

Postupným rozvíjaním vašich schopností a techniky sa bude zlepšovať aj sila vášho úderu. Vďaka funkcii Dynamic Harmonic môžete spoznať novú škálu charakteristických harmonických tónov, ktoré vznikajú práce pri najsilnejších fortissimo úderoch. Funkcia umožňuje nastaviť tieto charakteristicky podľa vašich preferencií a vkusu. To znamená, že klavír môže rásť spolu so svojim študentom.

Upravte si zvuk podľa vášho štýlu alebo okolia

S HP500 si môžete ľahko upraviť zvuk pre hranie vašim štýlom alebo pre určitý hudobný žáner. Funkcia Piano Designer umožňuje ľahko upraviť harmonické prvky, napr. rezonancie strún, ladenie, úder kladiviek a mnohé ďalšie. Ak si trúfate na pokročilejšie a podrobnejšie úpravy, s funkciou Individual Note Voicing môžete upraviť výšku tónu, úroveň a zvukový charakter nezávisle pre každý kláves. Okrem vlastných úprav zvuku je táto jedinečná funkcia užitočná aj pre vyváženie celkového zvuku klavíra tak, aby perfektne hral v priestoroch s rôznymi akustickými charaktermi alebo v určitých slúchadlách. Na modeloch HP508 a HP506 si môžete vaše nastavenia uložiť v doplnkovej USB pamäti a kedykoľvek ich na príslušnom mieste využiť.

Slobodná inšpirácia a najlepšie dynamické vlastnosti

S rozvojom vašich výrazových schopností sa zlepšuje aj brilantnosť vášho hrania na HP500. Nová klaviatúra PHA-4 Concert (HP508/HP506) a PHA-4 Premium (HP504) je vybavená najnovšou technológiou snímania dotyku a spolu s mechanizmom Escapement umožňujú využitie celej škály vlastností modulu SuperNATURAL Piano. S rýchlou odozvou klávesov pri repetícii a podrobnou citlivosťou môžete vašim štýlom vyjadriť aj tie najjemnejšie zvukové odtiene. Pre povrchovú úpravu klaviatúry sme vyvinuli špeciálny materiál pohlcujúci vlhkosť, s úžasným povrchom a prirodzenou textúrou skutočnej slonoviny a ebenu. Autentický kladivkový mechanizmus PHA-4 je podstatne tichší ako predchádzajúce modely, takže ani pri cvičení so slúchadlami a stlmenými reproduktormi nebudete rušiť svoje okolie.

Autentická odozva Damper pedálu

Všetky modely série HP500 sú vybavené pedálom s funkciou Progressive Damper Action, ktorá presne kopíruje správanie Damper pedálu akustického klavíra. Pedál má plynulú odozvu na dotyk a skúsenejší hráči ocenia jeho autentický odpor, ktorý sa mení s intenzitou stlačenia. Plynulé snímanie stlačenia umožňuje intuitívne ovládanie pri hraní a využívanie pokročilej techniky „half-pedalling“.

Spoznajte verný zvukový priestor akustického klavíra

Jedinečný priestorový zvuk vznikajúci pri hraní na akustický klavír sme vytvorili komplexnou a vyváženou kombináciou množstva prvkov, vrátane rezonancie všetkých strún nástroja, ozvučnice a rámu. HP508 a HP506 vytvárajú svoj autentický zvukový priestor prostredníctvom technológie Acoustic Projection, ktorá spája výhody viacrozmerného zvukového systému klavíra Roland V-Piano Grand a zvukového modulu SuperNATURAL Piano. Funkcia Acoustic Projection pracuje s viacerými reproduktormi, ktoré umožňujú projekciu rôznych zvukových prvkov klavíra v ich prirodzenej polohe. Tieto prvky sú prirodzene začlenené do zvukového poľa, ktoré vás obklopuje a reprodukuje tak skutočné zvukové pole akustického klavíra s ohromujúcou presnosťou.

3D priestorový zvuk pri hraní a cvičení so slúchadlami

Ak nechcete pri vašom hraní rušiť blízke okolie, určite oceníte možnosť posluchu cez slúchadlá. S novým efektom Headphones 3D Ambience sme pre vás pripravili jedinečný zážitok priestorového zvuku. Táto inovatívna technológia úžasne rozšíri váš zážitok pri hraní so slúchadlami a vytvára dojem, že zvuk je vyžarovaný samotným nástrojom.

Rozvíjajte svoje schopnosti nahraním a posluchom vášho hrania

Skvelý spôsob, ako zvýšiť efektivitu cvičenia, je nahranie a počúvanie vlastného hrania, vrátane vyhodnotenia a posúdenia zlepšenia. Vstavaný rekordér HP500 je vždy pripravený k práci a umožňuje zaznamenať vaše hranie vo forme MIDI dát (do pamäte klavíra) alebo vo forme audio dát (do USB Flash pamäte). Ak sa chcete podeliť s niekým o vašu nahrávku, stačí pripojiť vašu USB Flash pamäť do počítača, preniesť nahrané súbory a prehrať alebo poslať. Okamžitá nahrávka je skvelou pomôckou nie len pre študentov, ale aj pre skúsených hudobníkov.

Aplikácie Piano Partner a Air Performer pomáhajú rozvíjať vaše schopnosti a učiť sa zábavne

Pre zariadenia Apple iOS sme pripravili bezplatné aplikácie, ktoré jedinečným spôsobom motivujú záujem o hranie a cvičenie na klavír série HP500. S aplikáciou Air Performer môžete hrať v sprievode vašich obľúbených skladieb z iPhone, iPad alebo iPod Touch bezdrôtovo*, cez ozvučenie. Aplikácia Piano Partner pre iPad obsahuje funkciu Flash Card – interaktívny hudobný program, ktorý deti milujú, a intuitívne grafické rozhranie pre vybrané zvuky, skladby a rytmiku série HP500. Piano Partner obsahuje aj funkciu DigiScore Lite, ktorá zobrazuje skladby v pamäti klavíra ako notovú osnovu na iPade. Na serveri Apple App Store nájdete aplikácie, ktoré sprístupňujú dnešné mobilné technológie a umožňujú deťom pri hraní na klavír lepšie rozvíjať svoje schopnosti.

* Bezdrôtová komunikácia vyžaduje bezdrôtový USB adaptér Roland WNA1100-RL a bezdrôtový prístupový bod s internetovým spojením.

Ďalšie užitočné vlastnosti pre každodenné hranie

Séria HP500 má množstvo praktických vlastností pre každodenné používanie klavíra. Napríklad funkcia Volume Limit umožňuje určiť najvyššiu úroveň hlasitosti klavíra, čo je skvelý spôsob, ako zabrániť neželane hlasným zvukom. Môžete tiež určiť hlasitosť v slúchadlách nezávisle od hlasitosti reproduktorov, čím predídete nečakaným zmenám hlasitosti výstupu v pripojených slúchadlách. Nástroj je vybavený konektormi pre pripojenie rôznych typov slúchadiel (1/4“ aj 1/8“), takže môžete priamo pripojiť aj bežné slúchadlá z hudobného prehrávača. Vstavaný notový stojan si môžete upraviť do ideálneho uhla sklonu tak, aby ste pri vašom hraní videli na noty čo najlepšie.